Onboard Grafik Kartı Nasıl Kapatılır?

utku0002

Hectopat
AMD işlemcili laptopum var APU ve GPU ayrı ayrı var fakat APU'yu kapatamadım. Ne olursa olsun APU kullanıyor. GPU'yu kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor? Her türlü yolu denedim fakat hiçbir sonuca ulaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemcili laptopum var APU ve GPU ayrı ayrı var fakat APU'yu kapatamadım. Ne olursa olsun APU kullanıyor. GPU'yu kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor? Her türlü yolu denedim fakat hiçbir sonuca ulaşamadım.
BIOS üzerinden kapatmanız gerekiyor. Bu video'dan işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu bir şekilde kapatmanın yolu yokmudur? @Recep Baltaş Hiçbir şekilde kapatamadım BIOS'da seçeneği yok Radeon ayarlarındada seçenek yok denemediğim yok kalmadı. Ne yapmam gerekiyor bir yol gösterirmisiniz rica etsem?
Güncel sistemlerde genelde zaten BIOS üzerinden kapatmana izin vermez. Yani yapabileceğin pek bir şey yok malesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı