Onboard kullanırken yük altında ekranda çizgilerin çıkması

tayfun1459

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım bozuldu ve maalesef bilgisayarımı onboard kullanmak zorundayım. YouTube'den video izlerken vb. çipset yük altında kalınca ekranda bu çizgiler çıkıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır? Oyun falan oynamıyorum zaten ders için video izlerken böyle olmasa yeter benim için.
Anakart: ASUS P5G41M-LX.
RAM: 4 GB 800MHz.
İşlemci: Xeon E5420 (kullanım sırasında 50 dereceyi hiç geçmiyor, boşda iken 30 derecelerde)
İşletim sistemi olarak Manjaro 20.0.1 kullanıyorum.

photo_2020-05-14_00-16-39.jpg

Teşekkürler.

Ekran kartım bozuldu ve maalesef bilgisayarımı onboard kullanmak zorundayım. YouTube'den video izlerken vb. çipset yük altında kalınca ekranda bu çizgiler çıkıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır? Oyun falan oynamıyorum zaten ders için video izlerken böyle olmasa yeter benim için.
Anakart: ASUS P5G41M-LX.
RAM: 4 GB 800MHz.
İşlemci: Xeon E5420 (kullanım sırasında 50 dereceyi hiç geçmiyor, boşda iken 30 derecelerde)
İşletim sistemi olarak Manjaro 20.0.1 kullanıyorum.

Eki Görüntüle 561693

Teşekkürler.

BIOS üzerinden ekran kartı belleğini yükseltmeyi deneyin.

Baştan beri şeçilebilen en yüksek miktarda kullanıyorum fakat en fazla 128MB seçilebiliyor acaba bundan dolayı olabilir mi?

Ekran kartı belleğinden kaynaklanabiliyor bazı bilgisayarlarda. Ama bazılılarında da sistem yük altındayken işlemci zorlanıyor ve ekrana bozuk görüntü veriyor. 64MB'a indirip tekrar deneyin.

Ekran kartı belleğinden kaynaklanabiliyor bazı bilgisayarlarda. Ama bazılılarında da sistem yük altındayken işlemci zorlanıyor ve ekrana bozuk görüntü veriyor. 64MB'a indirip tekrar deneyin.

Sonuç aynı maalesef. Ayarlarım aşağıdaki gibi fakat şu an tekrar 128MB'ye çektim.

Dosya Ekleri

• photo_2020-05-14_00-59-21.jpg
    photo_2020-05-14_00-59-21.jpg
    127,5 KB · Görüntüleme: 35
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı