OnePlus 5 vs Xiaomi Mi 6

Bende One Plus 5 alacaktım 6/128 Mi6 seramik ile aynı fiyata fakat IMEI atılması gerekiyordu ve garantisi yoktu. İthalatçı firma garantisi ne kadar güvenilir olacak ayrı mesele... Bu arada One Plus 5 daha hızlı fakat Miui arayüzü kişiselleştirmeye çok açık bunu da göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Bende One Plus 5 alacaktım 6/128 Mi6 seramik ile aynı fiyata fakat IMEI atılması gerekiyordu ve garantisi yoktu. İthalatçı firma garantisi ne kadar güvenilir olacak ayrı mesele... Bu arada One Plus 5 daha hızlı fakat Miui arayüzü kişiselleştirmeye çok açık bunu da göz önünde bulundurmanızı öneririm.
Ne aldınız?

Hocam radyasyon sonuçta tümör bile oluşturabilir ve kanser olan birininde telefon yüzünden olduğunu farkettiğini düşünmüyorum.

SAR değerinin radyasyon ile doğrudan bir bağlantısı yoktur, sadece sıcaklık baz alınarak elde edilen bir değer. Hatta bazı araştırmalar düşük SAR değerli telefonların daha zararlı bile olabileceğini söylüyor.

Don’t Get Fooled by Cell Phone SAR Ratings

OnePlus 5 alın hatta forumda birisi almıştı Simpson'lı profil resmi vardı memnunum diyordu.

Sanırım benden bahsediyorsunuz, hâlâ memnun bir şekilde kullanıyorum. Her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.

Ben konuya bakmayı unuttum, ne yorumlar gelmiş :) Son durumumu söyleyeyim halen kararsızım. Mi 6 alırsam mavi almak istiyorum, sahibindende delta garantili 2400tl. Şehrimdeki bir telefoncuda 128gb oneplus 2450tl. Tabi bu telefoncu kendi imei atıyor ve sıkıntı çıkma şansı var ancak imei sorunu çıkarsa getir bidaha atalım dedi. Onun dışında hepsiburada da 2400e 64gb versiyonu var oneplus’ın.
Önce bi oneplusla alakalı konuşalım
Kamerası iyi ois yok ama eis onu aratmıyor, ancak gece çekimiyle alakalı değişik duyumlar aldım manuel çekerseniz mükemmel olur diyorlar ama manuelle uğraşmam doğrusu, ön kamerası mi 6ya göre harika. Düşük ışık testini mükemmel bir şekilde geçti.
Performansında mi 6 ile kafa kafaya neredeyse
SAR değeri çok fazla, yani öyle gözüküyor benim sorum şu ben telefonu yanımdan ayırmam bu sar değeri kafa ağrıtacak derecede midir yani telefondan uzaklaşmak zorunda kalırsam satarım direk.
Bir de jelly screen olayı, tam olarak ne bilmiyorum ama bir sıkıntı sonuçta. Son olarak telefoncunun atacağı imei, garantisi var bişey olursa gel bidaha atarız dedi ama güvenemiyorum.

Mi6 cephesine gelelim.
Miui harikaymış iphonecular için. Şuan iphonedan yazıyorum ve ilk androidim olacak.
Ön kamerası leş. Düşük ışıkta gerçekten kötü. Arkası ise eh iyi. Yine de OP5 daha iyi iş çıkarıyormuş.
Alırsam mavi alacağım ve soyulma olduğuna dair duyumlarım var. Kılıflı kullanıma rağmen!
Onun dışında bi kronik sorununu duymadım, eski miuide uygulama durduruldu gibi hatalar verirmiş ancak güncellemeyle çözülmüş.
Hâlen kararsızım arkadaşlar.

Oneplus alacaksanız o telefoncudan 128GB almak yerine Hepsiburada gibi bir siteden 64GB almanızı tavsiye ederim. Hem ithalatçı da olsa garantisi olur hem de garanti yardımcı olmasa bile irtibata geçebileceğiniz bir yer olur. IMEI riskini de almamış olursunuz. 6GB ram ve 64GB depolama bana kalırsa gayet yeterli. 128'in benim gözümdeki tek avantajı rengi biraz daha güzel.

Manuel mod olmadan da düşük ışık performansı fena değil. Sadece manuel ile daha iyi çekimler yapılabilir denmek istenmiş anladığım kadarıyla. Ben otomatik modda çekim yapıyorum her zaman.

Aradaki fiyat farkını karşılayabilecekken Mi 6 almak bence hiç mantıklı değil. Hem kamera anlamında dediğiniz gibi zayıf, soyulma sorunu yaygın sayılabilecek bir sorun, kamerası dediğiniz gibi yetersiz, 3.5mm jack girişi yok ve son olarak amoled olmayışı da benim gözümde ambient screen ve türevleri kullanılamayışı nedeniyle bir eksi.

Şarj konusunda Oneplus ile 7-10 saat ekran süresi alıyorum. Tatilde tam parlaklıkla kullanırken bu rakam yine 5'in altına düşmüyordu. Mi 6'nın ekran süresini tam bilmiyorum ancak bu değerlere çıkabileceğini sanmıyorum.

Düşük ışık fotoğrafı yükleyecektim ancak sosyale yükleyebilecek kadar sıkıştırırken ortada kalite denen bir şey kalmıyor o yüzden yükleyemiyorum.

Ürünlerin kamerasını DxOMark sitesinde karşılaştırabilirsiniz. Diğer donanımların karşılaştırmasını GSMArena sitesi yardımıyla yapabilirsiniz. Bu karşılaştırmaların sonucunda tercihinizi yapın. Sorun SAR değeri ise, geçiniz efendim. Üstte de açıklanmış.

"Jelly screen" gibi kronik sorunlara gelince, onları araştırmak gerekiyor.

Oneplus 5 biraz daha iyi bir seçenek bence. Ama çok fotoğraf çekiyorsanız AMOLED renkleri doğru yansıtmıyor diye biliyorum. Bunun dışında Mi 6 kısa boylu amiral gemisi almak isteyenler için diyebilirim sanırım. Ya da MIUI fanları için. P10`dan daha yüksek performanslı en azından.

SAR değerinin radyasyon ile doğrudan bir bağlantısı yoktur, sadece sıcaklık baz alınarak elde edilen bir değer. Hatta bazı araştırmalar düşük SAR değerli telefonların daha zararlı bile olabileceğini söylüyor.

Don’t Get Fooled by Cell Phone SAR Ratings

Sanırım benden bahsediyorsunuz, hâlâ memnun bir şekilde kullanıyorum. Her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.

Oneplus alacaksanız o telefoncudan 128GB almak yerine Hepsiburada gibi bir siteden 64GB almanızı tavsiye ederim. Hem ithalatçı da olsa garantisi olur hem de garanti yardımcı olmasa bile irtibata geçebileceğiniz bir yer olur. IMEI riskini de almamış olursunuz. 6GB ram ve 64GB depolama bana kalırsa gayet yeterli. 128'in benim gözümdeki tek avantajı rengi biraz daha güzel.

Manuel mod olmadan da düşük ışık performansı fena değil. Sadece manuel ile daha iyi çekimler yapılabilir denmek istenmiş anladığım kadarıyla. Ben otomatik modda çekim yapıyorum her zaman.

Aradaki fiyat farkını karşılayabilecekken Mi 6 almak bence hiç mantıklı değil. Hem kamera anlamında dediğiniz gibi zayıf, soyulma sorunu yaygın sayılabilecek bir sorun, kamerası dediğiniz gibi yetersiz, 3.5mm jack girişi yok ve son olarak amoled olmayışı da benim gözümde ambient screen ve türevleri kullanılamayışı nedeniyle bir eksi.

Şarj konusunda Oneplus ile 7-10 saat ekran süresi alıyorum. Tatilde tam parlaklıkla kullanırken bu rakam yine 5'in altına düşmüyordu. Mi 6'nın ekran süresini tam bilmiyorum ancak bu değerlere çıkabileceğini sanmıyorum.

Düşük ışık fotoğrafı yükleyecektim ancak sosyale yükleyebilecek kadar sıkıştırırken ortada kalite denen bir şey kalmıyor o yüzden yükleyemiyorum.
Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum :) Mi6 vs OnePlus 5 arasından OP5'in çıkacağının kanaatine gönül rahatlığıyla vardım, bazı Facebook gruplarındaki abilerim kardeşlerimin de yardımlarıyla. Haftaiçi telefonumu sattıktan sonra inşaallah almayı düşünüyorum. Hepsiburadadan. İyi günler/iyi akşamlar herkese :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı