Oneplus 9 Pro vs iPhone 11 Pro

Al sana kamera 😀

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düzgün kaynaklardan izlemeni tavsiye ederim.

Ayrıca deneyimlediğim telefon merak etme, senden daha iyi biliyorum yani.
Hocam batarya vs konusunda apple ne durumda tam bilmiyorum ama kamera konusunda apple'ı mı vurmaya çalışıyorsunuz :D MacBook Pro kullanıyorum bundaki kamera çoğu android telefonun kamerasından daha iyi :D
ayrıca 14 pro max'e bakmanızı tavsiye ederim zira attığınız videodaki 13 pro max :D

Düzgün Android telefonlar 1 yılda falan kasmaya başlamıyor bunu kafana nasıl sokacağız senin? Çöp POCO X3 kullandıktan sonra bu hükme varmana gülüp geçerler... Senin o iPhone 11'in 2 yıl sonra güncellemesi kesildikten sonra arkadaş ne yapacak acaba? Ondan bir yıl sonra da bir sürü uygulama desteğini kesecek 😀 OnePlus 9 Pro 2 yıldan fazla güncelleme alır, güncellemesi bittikten sonra da uygulama desteği yıllarca kesilmez. Ayrıca iPhone 11'in 4 yıl sonra beş para etmeyecek çünkü 8 yıllık telefon olacak 🙂

11'in 2 yıl sonra güncelleme desteği kesilse bile 3 yılda uygulama desteği var. Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar en az iOS 12 istiyor.

Hocam batarya vs konusunda Apple ne durumda tam bilmiyorum ama kamera konusunda Apple'ı mı vurmaya çalışıyorsunuz :D MacBook Pro kullanıyorum bundaki kamera çoğu Android telefonun kamerasından daha iyi :D
Ayrıca 14 Pro Max'e bakmanızı tavsiye ederim zira attığınız videodaki 13 Pro Max :D

Adam berbat HDR ve pastel boya renkleri savunan kamerayı savunuyor. Xiaomi kamerasını öven bir insanın teknoloji bilgisinden şüphe ederim.

• iPhone 11 Pro ile OnePlus 9 Pro'nun şarjı aşağı yukarı aynı gidiyor. GSMArena'da Endurance Rating değeri ikisinin de 86h.
  • OnePlus 9 Pro'nun 120 Hz tazelemesi varken 11 Pro 60 Hz. Derseniz ki 120 Hz önemsiz, o zaman bu kriter de önemsiz.
  • A13 Bionic ile Snapdragon 888 arasında da performans farkı yok denecek kadar az. İkisini de kullanan birisi aradaki farkı hissetmez. Burada da eşitler.
  • Yazılım kısmında iOS kesinlikle OxygenOS'a göre daha iyi.
  • Güncelleme desteğini bilemiyorum. Yine eşit diyebilirim. 11 Pro 2019 Eylül çıkışlı ve OnePlus 9 Pro 2021 çıkışlı ancak iPhone genel olarak telefonlarına daha uzun yazılım desteği sunmasının yanında daha uzun güvenlik ve uygulama desteği de sunuyor.
  • Sosyal medya kullanımı için 11 Pro daha iyi. iPhone'lar sosyal medya uygulamalarında daha stabil.
  • Hızlı şarj desteği olarak OnePlus 9 Pro açık ara daha iyi. 50W kablosuz ve 65W kablolu olmak üzere şarj desteği var.
Genel olarak OnePlus 9 Pro daha modern bir cihaz iken 11 Pro klasik iPhone kafasında bir ürün. Gerek kablosuz 50W şarj, kablolu 65W şarj, büyük ekran ve 120 Hz olması gibi modern çağa ayak uyduran özellikleri var. Ancak iPhone 11 Pro ise daha sakin, sıradan, kendi kafasına ilerleyen ama stabil arayüz, güçlü SoC, kullanıcı dostu, sosyal medya performansı ve ekosistem yapacaksanız ekosistem performansı ile öne çıkan bir cihaz.

Şahsi tercihim iPhone 11 Pro olurdu ama arada çok fiyat farkı yoksa iPhone 11 Pro Max olurdu.

Bu arada OnePlus 9 Pro ve iPhone 11 Pro'yu fiyattan bağımsız değerlendirdim. Aralarında 2000 TL gibi farklar varsa ucuz olan hangisiyse onu alıp yoluna bak.

Telefon kıyaslamasında bu kadar agresif tartışmanıza gerek yok. Bunlar sonuçta aynı segmentin ürünleri. Aralarında kronik bir sorun olmadığı sürece devasa fark olamaz zaten.

Bu karşılaşmanın kazananı OnePlus 9 Pro olur çünkü daha güncel bir cihaz dolayısyla hafife alınmayacak donanım farkı var. Biliyorum ki iOS ile Android işletim sistemlerinde donanım farkı aynı ölçüde etki etmiyor. Ancak, Oneplus yılların Stock Android kullanıcısı bir şirket. Şu anda Oxygen OS arayüzünü kullanmakta ve bu arayüz iOS'u aratmayacak kadar başarılı.

Ayrıca, iPhone olsun taştan olsun diyenlere benim iPhone XS'i vereyim bakayım bir daha öyle diyebiliyorlar mı? Yaramazlık yapan çocuğun ağzına acı biber sürmeye benzer. XS o kadar kötü bir telefon ki ilk aldığımda auto focus bile atamıyordu. Kaç sene geçti anca düzeltildi. X ve XS'in çöp olduğu açık ve net. iPhone olsun taştan olsun diyenlerin saçmaladığı açık ve net.

Konu kilitlenebilir.

11'in 2 yıl sonra güncelleme desteği kesilse bile 3 yılda uygulama desteği var. Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar en az iOS 12 istiyor.

Diğer uygulamalara ne olacak? Netflix ve Amazon iPhone 6'dan güncelleme desteği kesildikten 1 yıl sonra destek kesmişlerdi. Bu sadece benim kullandığım iki uygulama daha bir sürü aynı durumda olan uygulama vardır.

Sana anlatamıyorum ki. Hangi cihaz daha stabil?
7-8 sene 7 Plus kullanan arkadasım geçenlerde düz 13 aldı.
Ben burada stabillikten bahsediyorum.
2-3 sene sonra OP9 bilinmezken hala iPhone 11 kullanıcısı olacak bunu anlamıyor musun yoksa kabul mü etmiyorsun?

X3 kullanarak stabilite ve akıcılıktan bahsetmeyin, One UI, Oxygen OS ve saf Android en az iOS kadar akıcı, çoklu işlemlerde iOS kadar stabil değil sadece, bu Android'in stabil olmadığı anlamına gelmiyor bu arada.

OnePlus 9 Pro'nun daha iyi deneyim yaşatacağı kesin.

X3 kullanarak stabilite ve akıcılıktan bahsetmeyin, One UI, Oxygen OS ve saf Android en az iOS kadar akıcı, çoklu işlemlerde iOS kadar stabil değil sadece, bu Android'in stabil olmadığı anlamına gelmiyor bu arada.

OnePlus 9 Pro'nun daha iyi deneyim yaşatacağı kesin.

OnePlus 9 Pro performans ve stabilite olarak belki mutlu edebilir (888'den şüpheliyim) ama iş ön kamera ve bataryaya gelince mutlu etmeyeceği kesin.

OnePlus 9 Pro performans ve stabilite olarak mutlu edebilir ama iş ön kamera ve bataryaya gelince mutlu etmeyeceği kesin.

Belki 11 Pro Max modeline göre batarya anlamında biraz geri kalıyordur, 11 Pro'nunda batarya performansı çok iyi değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu arada OnePlus 9'un kamerası kesinlikle mutlu eder, 1-2 modele göre kötü olması onu başarısız yapmaz.

Belki 11 Pro Max modeline göre batarya anlamında biraz geri kalıyordur, 11 Pro'nunda batarya performansı çok iyi değil.

Bu arada OnePlus 9'un kamerası kesinlikle mutlu eder, 1-2 modele göre kötü olması onu başarısız yapmaz.

Çok bayıldığınız OnePlus 9 Pro kamerası.

Dosya Ekleri

• 1669988934572.png
    1669988934572.png
    365,2 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı