Online eğitim için dört bir yandan tag oluşturdu!

Selamlar bugün size haber vermek için buraya geldim, biliyorsunuz vakalar fırlamış durumda. Malum öğrenciler corona olmamak ve ailelerinin sağlıklarını tehdit etmemek için okula gitmek istemiyor (ben de dahil). Twitter'de açılan taglar binlerce gönderiye ulaştı ve farklı hesaplardan büyük destekler alıyor. Benim fikrim Online veya gruplaşma olması ya da okula gitmenin zorunlu halden kaldırılmasıdır. Herkesi okula göndermek bir anda, büyük bir hatadır. Okullar, görsellerde ki gibidir (görseller güncel yani bu haftaya ait). Böyle olursa okula gitmeyi geçtim, camdan bile kafamızı uzatmanın tehlikeli olduğu günleri göreceğiz. Umarım bir an önce gereken neyse o yapılır. Sizin fikirleriniz neler? Ne düşünüyorsunuz?

Bakmak isteyenler için linkler;

Teşekkürler, bir gelişme olursa paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• 8.jpg
    8.jpg
    219,9 KB · Görüntüleme: 308
  • 7.jpg
    7.jpg
    25,3 KB · Görüntüleme: 313
  • 6.jpg
    6.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 298
  • 4.jpg
    4.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 295
  • 3.jpg
    3.jpg
    70,6 KB · Görüntüleme: 289
  • 2.jpg
    2.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 289
  • 12.jpg
    12.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 254
  • 10.jpg
    10.jpg
    17,7 KB · Görüntüleme: 238
  • 9.jpg
    9.jpg
    23,9 KB · Görüntüleme: 232
  • 13.jpg
    13.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 306
Son düzenleyen: Moderatör:
Çıldırsınlar Alt+Tab'da oyun oynayanlar. 2 yılım öyle çöp oldu ki azıcık matematik sorusu çözünce birkaç dakika sonra afallamaya başlıyorum.
Sen değil miydin tüm yıl bilgisayarda strateji oyunu oynayan 🧐 Son 17 gün dedim yine çalışmadın. Her şeyde sistemi suçlayacaksan doğru sanayi :D

Trigonometri öğrenerek cehalet falan yenilmiyor.
Olay zaten trigonometri değil. Tarihi var, Türkçe dersi var. Her dersin kendine özel bir önemi var ve burada tek tek açıklamanın bir manası yok. YKS sınavı var, LGS sınavı var.

Durum gerçekten ciddiyse ülkenin en son kapanacak yerleri okullar olmalı. Klişe olacak sinemalar, kafeler açıkken ve insanlar gezerken virüs olmuyor fakat okullar söz konusu olunca virüs var oluyor. Yüz yüze eğitim ile online eğitim arasında gerçekten dağlar kadar fark olduğunu yakınlarım sayesinde gözlemleyebiliyorum.

Sen değil miydin tüm yıl bilgisayarda strateji oyunu oynayan 🧐 son 17 gün dedim yine çalışmadın. Her şeyde sistemi suçlayacaksan doğru sanayi :D

Evet o da benim aptallığım.😟
Bu arada şu da var iyi bir puan alsam bile mecburen Anadolu lisesine gidecektim sağlık sorunlarından dolayı.
Araç içi mide bulantısı var bende o yüzden her türlü en yakın liseye gidecektim. Her sabah kusmakdan 10 kat daha iyidir herhalde.

Ya kardeşim ne kadar taktınız bu okullara bir açılmasını istiyorsunuz bir açılmamasını maymun iştahlı olduk iyice eğitim önemlidir bunu anlamanız lazım okullar kapanmamalı açık kalmalı ve zorunluda olmasın gitmek istemeyen de gitmesin en azından kalabalık azalır.

Bana göre zorunluluk kaldırılır ise daha iyi olabilir. Çünkü; ben uzaktan çalışınca verim alabiliyorum ve bundan dolayı okul yerine kendi halimde çalışmayı isterim, fakat benim uzaktan çalışmamı istemem gibi başkasınında okula çalışması daha verimli olabiliyor ve isteyebiliyor.

Evet çok güzel olay oldu arkadaşımın okulunda 2 sınıfı karantinaya aldılar 2'şer kişide korona çıkmış. Bizim okulda da 1 kişide çıktı inşallah 1 kişide kalır. Biraz daha giderse okula gidecek insan kalmayacağından mecbur olarak kapatacaklar okulları.

Geri
Yukarı