Online eğitim mi geliyor?

Bence bunlar herkes kapsın ölen ölsün kalan kalsın mantıgındalar. Ama kapatabilirler.

Bence olmayacak ancak KYK yurtlarında Covid'li kişileri tuttuklarından dolayı geçen seneki gibi kişisel eşyalara zarar gelmesini istemiyorlardır.

Vaka sayısı daha da artarsa Online'a geçilmesi ihtimali var tabii ki.
Yurtlar bu durumlar için oda ayırmış durumdalar. Hali hazırda kalan öğrencilerin odasına dokunulmuyor.

Üniversite öğrencisiyim ve böyle bir şey duymadım ama kendi bölümüze ait öğrencilerin kurduğu ve anonim olarak sohbet edip yardımlaştığımız 500-600 kişilik discord grubumuz var. Orada yazını ekran görüntüsü olarak paylaştım. Aynı durumla karşılaşan veya duyumu olan varsa buraya yazarım.

Kendi görüşüme gelirsek, seçim yaklaştığından ve öğrenciler para kapısı olduğundan böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum.
Bu tarz söylemler ile karşılaşan arkadaşlar varmış ama farklı görüşler de var tabi :) xxxx.jpg

Şu an KYK yurdunda kalıyorum. Ara tatil için memlekete dönerken ne olur ne olmaz bizden tüm eşyalarımızı götürmemizi istediler. Kafalarına göre böyle bir şey diyeceklerini düşünmüyorum. Sizce bahar döneminde eğitim nasıl devam edecek?
Vakalar arttı evet ama ölüm oranı çok düşük sanmıyorum online eğitime geçileceğini. Bizim okuldaki hocalarda yüzde 80 böyle devam ederiz dediler.

Okuldan bir hocam 2 hafta tatile 2 hafta daha eklenebilir , okullar 2 hafta geç kapanabilir demişti ne kadar doğru bilemem. Şubat ayını rahatça atlatmak için böyle bir şey belki yapılabilir.

Sağlık Bakanlığı ve MEB ısrarla okulların kapanmayacağını söylüyor. Kapanacağını sanmıyorum.

Yine de bakanlıkların ülkemizde bi önemi olmadığı için; Yüce Padişah, Sultanlar Sultanı'nın açıklama yapmasını bekleyeceğiz.
MEB'in açıklamaları üniversiteleri ilgilendirmez. Okul ve üniversite eğitimi değerlendirirken ayrı ayrı düşünmek gerekiyor.

Bu aralar vaka sayıları zaten günlük 100 bin civarında. Ayrıca şu son zamanlarda kimle konuşsam sınıfı karantinaya alınmış oluyor. Okulumda korona vakalarında da yüksek artış olmasına rağmen mecburen okula gitmek zorunda kalıyorum. Şu durumda online eğitim gelir mi sizce? En güvenlisi online gibi duruyor.

Benim gibi apartta kalanlar ne yapacak ? Sözleşme imzalandığı için o paraları mecbur vermek zorunda kalıyoruz. Üniversite 1. sınıf 2. döneminde pandemiden okullar tatil edildi sözleşme yaptığımız için kalmadığımız halde o paraları vermek zorunda kaldık.

Yeni konular

Geri
Yukarı