Online oyunlarda neden hile kullanılıyor?

Battlefield 1'i uzun zamandır oynamıyorum benim oynadığım dönemde baya az oyuncuya düşmüştü. Battlefield 4 için konuşacak olursak, Battlefield serisinde en beğenilen ve tutulan oyun Battlefield 4. Dolayısıyla oyun kolay kolay ölmüyor. Daha önce hiç oynamadıysan Battlefield 4 acayip keyifli bir oyundur. Bin metreden keskin nişancı ile adam vurmanın zevkini başka hiçbir oyun bu kadar iyi veremez sana. Aynı şekilde anti tank, havan, drone gibi gibi birçok cihazı ve silahı kullanmak zevkten dört köşe etmişti beni. Hileciler elbet oluyor yukarıda belirttiğim gibi hilesi olup hayvan gibi belli ederek oynayan da oluyor, sessiz sessiz wall hack ve ufaktan nişan desteği ayarı yapıp oynayan da oluyor. Yine de harita büyük olduğu ve oyuncuların kabalık olması sebebiyle hileci adam seni pek rahatsız edemiyor. Çünkü sıra sana gelmiyor o kalabalıkta. Her neyse Battlefield 4 oynamanı sonuna kadar tavsiye ederim mükemmel ötesi bir oyundur kendisi.
Battlefield 4 Güncen Sunucu Listesi:

Çoğu yeteneksizlikten ama sırf zevkine açan bile var. Hilecilere kızmak yerine oyun şirketlerine kızılmalı. Tekrar lole başlayayım dedim bugün attığım oyunların üçünde script vardı. Bedava script havada uçuşup detected olmuyorsa, adam yeteneksizse de açar zevk içinde. Fixlemek bu kadar zor olmamalı.

Minecraft sunucularında hile kullanmak sarıyordu küçükken (killaura vs.). Lolskin hile sayılıyorsa onu da kullanıyorum. Ama script vs. gibi hileleri yeteneksizler kullanır.
Minecraftta küçükken hile açmayan yoktur serverlarda :D Tabii maksimum hile geçmişim budur benim.
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Online oyun varsa hilecide vardır. Bu insanlar en azından çoğu yeteneksiz oldukları için mi yoksa hile ile daha fazla zevk aldıkları için mi hile açıyorlar sizce?

Kendim oyun oynamayı 2 yıl önce bıraktım ama onun öncesinde oyunlarda aimbot hack falan kullandım. Aslında iyi de oynadığım oyunlardı ama nedense hile ile oynamak 10 kat daha zevkliydi.

Bunun nedeni ise emek harcamadan hedefe ulaşmaktır. Sizlerin düşünceleriniz nedir?
Senin de dediğin gibi 2 yıl önce oynayıp bırakmışsın demekki hile sıkıyormuş. En basitinden warband ya da bannerlord hile açınca oyunda hiçbir zevki kalmıyor. Neden açarsın çok kötü olduğun için. Cevap basit. Aradaki tek fark birisi benim de oyunumu mahvediyor ve annesinin sülalesinin doğmamış çocuklarına kadar küfür yerken diğeri umrumda olmuyor.

Minecraft'ta küçükken hile açmayan yoktur serverlarda :D Tabii maksimum hile geçmişim budur benim.

Senin de dediğin gibi 2 yıl önce oynayıp bırakmışsın demek ki hile sıkıyormuş.

Benim için oyunların vakit kaybı olduğunu fark ettim o yüzden bıraktım.

Mesela şu an Google'da aratsan istediğin oyunda hile bulursun ücretli veya ücretsiz.

Haliyle hilesi mevcut oyunlarda ben hilesiz oynasam karşıdaki hile olacak ne anlamı kalıyor?
Bende çok sövdüm ama sövmek yetmiyor gittim bende hile açtım ve ateşe ateşle karşılık verdim. Asla pes etmedim hep mücadele ettim ve dediğim gibi vakit kaybı olduğunu anlayıp komple oyun oynamayı bıraktım.

Konuyu hile güzellemecileri basmış. Hile açmak bencilliktir. Azıcık empati yeteneğine sahip bir insan evladı bunu gayet iyi bir şekilde anlayabilir. Düşünsenize bir adam sabah 8 akşam 5 çalışıyor. İşten gelince günün yorgunluğunu ve stresini atmak için oyuna giriyor, karşısına "hİLe aÇmaK BanA zEVk VeRiyOr mORuQ" diyen biri geliyor stres atmak için girdiği oyunda daha stresli halde çıkıyor. Yok ben zevk alıyorum yok kolum tutmuyor yok herkes hile açıyor... Bunlar hikaye, herkesin bir bahanesi var hile açmak için. Hilecilerin hepsi oyunun verdiği tüm zevki strese çeviren insan müsvettelerinden başka bir şey değildir.

CoD Warzone 2 yeni indirdim 1 seviyeyim hayatımda ilk defa oynuyorum karşıma 500 seviye hayatsiz CoD veteranı geliyor. Bu durumda adam ya hile açıyor ya da oyunu siliyor.

Hile açmak öz saygısı olmayanların işi. Bana kalırsa bir nevi emek hırsızlığı hatta; çünkü seviyesini yükseltmek için gayret gösteren birini böyle saçma bir şekilde alt etmek birilerinin başarısını çalmaktır. Kimileri "alt tarafı oyun" mantığını gütse de oyundaki varlığını çok önemsiyor olacak ki hile kullanmayı tercih ediyor!

Bazı arkadaşlar lafı detaylı bir şekilde söylemiş. Online oyunlarda hile kullanmak tamamen aşağılık kompleksinden kaynaklanıyor. Bu kadar bunu hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Yok oda kullanıyordu diyeceğinize rapor edin karşı tarafı. Her iyi oynayan insanda hileci olmuyor. İyi oynayan insanlarda var ya da o gün formunun zirvesinde olan insanlarda olabilir.

Geri
Yukarı