OpenCore Ethernet takınca bilgisayar donuyor

bora46

Centipat
Merhaba, bilgisayarımda daha önce böyle bir sorun yoktu anlamadım, Ethernet'i takınca bilgisayar donuyor ve internet çalışmıyor. Ayarlarda internete bağlı gözüküyor. Ethernet kablosunu çıkarınca bilgisayar kendine geliyor. Ethernet takılıyken tek bir program bile düzgün açılmıyor. Sorun ne olabilir anlamış değilim, 3 farklı Ethernet kablosuyla denedim kabloyla alakalı değil. Işıklar yanıyor modemdede, Ethernet girişindede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarımda daha önce böyle bir sorun yoktu anlamadım, Ethernet'i takınca bilgisayar donuyor ve internet çalışmıyor. Ayarlarda internete bağlı gözüküyor. Ethernet kablosunu çıkarınca bilgisayar kendine geliyor. Ethernet takılıyken tek bir program bile düzgün açılmıyor. Sorun ne olabilir anlamış değilim, 3 farklı Ethernet kablosuyla denedim kabloyla alakalı değil. Işıklar yanıyor modemdede, Ethernet girişindede.
Ethernet donanımınız için herhangi bir kext kullandınız mı? Eğer kullandıysanız onu güncellemeyi deneyin. Eğer ethernet donanımınız için herhangi bir kext kullanmadıysanız bir de kext dosyası ile sorun çözülüyor mu kontrol edin.

Merhaba, kextlere baktım IntelMausi kullanıyorum. Güncelledim ama sorun çözülmedi. Yardım edebilir misiniz lütfen? EFI dosyamı yüklüyorum.
Merhaba, yardım edebilecek birisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı