Opera eklentileri nasıl başka bilgisayarda kullanılır?

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Opera GX kullanıyorum yakın zamanda bilgisayardaki çoğu programı taşınabilir SSD'ye aktarmaya karar verdim. Opera için SSD'den çalıştırınca farklı bilgisayarda sıfırdan kurmuşum gibi açılıyor. Kullandığım programların local ve roaming dosyalarını yedekleyecek bir BAT dosyası yazdım ve asıl bilgisayarımdan SSD'ye aktardım. Diğer bilgisayarda bu local ve roaming dosyalarını aktarınca yer imleri ayarlar gibi şeyler geçse bile eklentileri aktaramadım. Eklentilerinde aktif olması için ne yapmam lazım?

Eklentiler dosyalarda bulunuyor fakat diğer bilgisayarda sanki hiç aktarmamışım gibi gözükmüyor.

Düzeltme: Eğer bu dosyaları SSD üzerinde tutabilir ve bilgisayara aktarmadan Opera'nın görmesini sağlayabiliyorsam bu daha çok işime yarar. Her yeni bilgisayarda bu yedeklediğim dosyaları aktarmam gerekmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eklentiler yerleşik bilgileri istediği için portable olarak çalışmıyor olabilir belki hocam. Bende nasıl çözeceğini bilemedim açıkçası. Ayrıca bu portable sevgisi nerden geliyor hocam? Tarayıcıyı taşınabilire geçirince eline ne geçecek? Yanlış anlama sakın merak ettiğimden soruyorum.

Eklentiler yerleşik bilgileri istediği için portable olarak çalışmıyor olabilir belki hocam. Bende nasıl çözeceğini bilemedim açıkçası. Ayrıca bu portable sevgisi nerden geliyor hocam? Tarayıcıyı taşınabilire geçirince eline ne geçecek? Yanlış anlama sakın merak ettiğimden soruyorum.
Uzaktan çalışıyorum ben Adobe programlarını taşınabilir yapmak da gittiğim yerlerde acil bir iş geldiği zaman zorluk yaşamamamı sağlıyor bir bilgisayar bulmam yetiyor bulunduğum alanda. Tarıyıcı üzerinden aktif bilgi alışverişlerinin çok olmasından dolayı SSD'de olması işime yarıyor drive ve whatapp gibi yerlerde giriş yapmakla uğraşmıyorum mockup sitelerini notion gibi yerlere not almam gerekmiyor favorilerim de tarayıcımla geçiyor. Bu kadar herşeyi SSD üzerinden yapıyorum uzantıları da çözeyim normal kullanımda da ordan kullanayım diyorum bilgisayarda ayrı SSD üzerinde ayrı tarayıcı olmaz ki ikinci laptobumda verilerin eşitlenmemesi durumu da var bu yöntem aklıma oldukça yatıyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur tabii ki hayati bir fark değil ama hem düzenli hem kullanışlı benim açımdan böyle yapmak eğer mümkünse uygun bir çözüm arayışındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı