Opera GX CPU'yu çok mu kullanıyor?

Kromish

Hectopat
Dostlar bir süredir bunu kullanıyorum. Ne zaman Twitch'e girsem CPU kullanımı %100 oluyor ve açık olan bütün sekmeler kasarak ilerliyor. Kapatınca PC aşırı hızlanıyor. Bunun sebebi Opera GX mi yoksa Twitch çok fazla CPU mu kullanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar bir süredir bunu kullanıyorum. Ne zaman Twitch'e girsem CPU kullanımı %100 oluyor ve açık olan bütün sekmeler kasarak ilerliyor. Kapatınca PC aşırı hızlanıyor. Bunun sebebi Opera GX mi yoksa Twitch çok fazla CPU mu kullanıyor?

YouTuber'ler falan tarafındanda çok az kullanıldığı gösteriliyordu fakat bende de %30 falan kullanıyordu CPU'yu. Win + r basarak açılan kısımda %temp% yazıp oradaki dosyaları silebilirsin bende öyle düzeldi şimdi %1-2 falan kullanıyor.

Anlık olarak çok kullanıyor ama genel anlamda az. Mesela şöyle örnek vereyim oyun oynarken arkaplanda da bir parça açtınız diyelim, parça değiştiğinde işlemci kullanımı 10% ları geçebiliyor. Genel kullanımda da 0,4% leri görüyorum. İşlemcim 1600 Af

Opera GX tarayıcısı içerisindeki ses, görsel efektler vb. yüzünden ham olarak zaten yüksek kaynak tüketiyor. Üstüne Twitch'in oynatıcısını da katınca bu değer sınırlara ulaşıyor olabilir. Twitch tarafında sisteminizin yetmeme ihtimali de var.

Edge ya da Chrome kullanın. Bu tarayıcıların ham versiyonları gayet düşük kaynak tüketiyor. Siteler ile uyumlulukları da çok iyi. Bu yüzden sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.

Son düzenleme:
Opera GX tarayıcısı içerisindeki ses, görsel efektler vb. yüzünden ham olarak zaten yüksek kaynak tüketiyor. Üstüne Twitch'in oynatıcısını da katınca bu değer sınırlara ulaşıyor olabilir. Twitch tarafında sisteminizin yetmeme ihtimali de var.

Edge ya da Chrome kullanın. Bu tarayıcıların ham versiyonları gayet düşük kaynak tüketiyor. Siteler ile uyumlulukları da çok iyi. Bu yüzden sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.
Hocam normal Opera kullanırsam düzelir mi peki ? VPN özelliği çok işime yarıyor. Tarayıcı mağazasından denediğim zaman işe yaramıyor diğer VPN'ler.

Opera çok istikrarlı değil. Ama GX'e göre daha düzgün çalışacaktır. GX'in tarayıcıya ekstra eklediği ayarlar kaynak tüketimini de artırıyor. Test edebilirsiniz.

Edge ya da Chrome için Zenmate VPN önerebilirim.

Uygulama olarak Proton VPN'i de kullanabilirsiniz. Ücretsiz sunucuları gayet hızlıdır.

Opera çok istikrarlı değil. Ama GX'e göre daha düzgün çalışacaktır. GX'in tarayıcıya ekstra eklediği ayarlar kaynak tüketimini de artırıyor. Test edebilirsiniz.

Edge ya da Chrome için Zenmate VPN önerebilirim.

Uygulama olarak Proton VPN'i de kullanabilirsiniz. Ücretsiz sunucuları gayet hızlıdır.
Chrome'a geri döneyim ben o zaman hocam, sağ olun.

Geri
Yukarı