Opera GX mi, Chrome mu?

Opera GX mi, Chrome mu?

• Opera GX (Neden seçtiğinizi yorumlarda belirtin)

Oy: 160 55,9%
  • Chrome (Neden seçtiğinizi yorumlarda belirtin)

Oy: 126 44,1%

• Oy verenlerin toplamı
    286
Ben eskiden sadece Opera kullansam da şimdi Opera GX kullanıyorum ve istediğimi rahatca yapabiliyorum. Daha az yer tutuyor. Siteler daha hızlı açılıyor. Ben Opera GX'i çok sevdim ve büyük ihtimal sadece onu kullanacağım. Oyun oynadığım için haberleri takip ede biliyorum. Altda istenilen dilde teknoloji, tümü, eğlence, oyun gibi seçenekler var. Buradan dili seçerek haberlerin türünü seçdikten sonra bakabilirsiniz.

Chrome ve Operayı uzun süre kullandım, Opera GX'i de Chrome ve Opera kadar uzun olmasada bir süre kullandım. Opera ve GX sürümü Chrome'dan daha performanslı. Özellikle bilgisayarın kötüyse ve oyunlara meraklıysan GX öneririm.

Chrome. RAM konusunda bir sorununuz yoksa, 16 GB ve üzeri RAM'iniz varsa, RAM sınırlaması yapmanız sadece tarayıcıyı yavaş kullanmanıza yol açar. Yani 16 GB belleğe sahipseniz hiçbir işe yaramayan bir özellik.

Zaten Chrome artık fazla bellek tüketen bir uygulama değil.

Opera GX daha iyi. İçinde CPU ve RAM sınırlama, VPN, dahili reklam engelleyici ve havalı hissettiren güzel temalar var.

Birisi Opera mı dedi?
Chrome ve Opera'da 1080P video açık ve Chrome daha az RAM kullanıyor!

Dosya Ekleri

• birisi opera mı dedi.png
    birisi opera mı dedi.png
    510 KB · Görüntüleme: 307
Chrome daha iyi. Opera GX bazen bazı sitelere tıklamıyor. Ve sayfayı yenilemiyor düzgün. Onun dışında Opera GX daha kullanışlı fakat Chrome'u yedekte tutun.

İki tarayıcı da Chromium tabanlı diye biliyorum. Farklılık açısından telefonda ve bilgisayarda Firefox deneyeyim dedim. Yetiyor bana. Güncel Microsoft Edge'de Chromium tabanlı diye biliyorum. Eğer sitede sorun yaşarsam Edge ile açarım. EBA, e-Devlet, MEBBIS, banka siteleri gibi birçok sitede sorun yaşatmadı Firefox. BF4 eskisi gibi tarayıcı ile oyun aratıyor. Bir tek onda sorun oldu, onun için Edge kullanıyorum.
Reklam engelleyici eklentiler çalışıyor. YouTube izlerken tarayıcıdan bağımsız olarak çerçevesiz ve boyutlandırılabilir pencerede izleyebilmek çok hoş.

Benim bir YouTube kanalım var; GX'ten YouTube'a girip sağ üstten "kanalınız" düğmesine bastığım zaman kanalımı açmıyor sadece yüklediğim videoları gösteriyor. Chrome ise direk kanalı açıyor. Ve Chrome'nin "sayfayı otomatik çevir" seçeneği var; bu GX te yok ama GX in de Chrome'a koyan bazı özellikleri var: YouTube adblocker, Opera GX adblocker, flash oyun, hesap makinesi, ses efektleri, tamamen özelleştirilebilmesi, RAM ve CPU sınırlayıcısı, GX çeviricisi (Google'da olduğu halde yazıyorum çünkü GX te Microsoft, Yandex gibi neredeyse her şirketin çevirisi var). Ayrıca bu saydığım özelliklerine rağmen Opera GX olsun özellikleri olsun hepsi bedava! Şimdi Opera GX tam benim sevdiğim tarzda bir tarayıcı fakat bazı işlerimi yapamadığım için beni Chrome'a mecvur bırakıyor. Bende bu durumda işlerimi Chrome'dan yapıyorum onun dışında kesinlikle Opera GX //( YouTube reklam engelleyicisi çok büyük bir özellik)//

Geri
Yukarı