Opera GX vs Firefox

Merhaba, ben bir Firefox kullanıcısıyım. Ama Opera GX güzel gözüküyordu. Bir bakayım dedim, hemen görev çubuğuna kendisini ekledi. Bir şey olmaz deyip girdim. Çok karmaşık ve renkler bazen gözükmüyor. Hem Opera GX kendini hep üstün tutuyor. Mesela ünlü kanallara sponsor oluyor, o kanallarda Edge, Google, Firefox gibi tarayıcıları kötülüyor. Buna sinirim bozuldu. Hem yeni fark ettim kendisini hem varsayılan tarayıcı yapmış hem de başlangıca sabitlemiş, benim buna bir iznim yok. Silmek için Denetim Masası'na girdim sil dedim ve sildim. Bence Firefox daha iyi ama sizin fikirlerinizi alayım :)

Opera GX'i betasından bu yılın başlarına kadar kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki ilk zamanlarda güzeldi ancak şu anda çöküşteler, bunu son zamanlarda artan Opera GX reklamlarından da görebilirsiniz. Firefox konusunda ise hiç kullanmadım ancak bana kötü geliyorlar, bana göre en iyisi Chrome.

Güvenlik, kullanışlı, başarım konusunda tabii ki Firefox. Opera bu konularda diğer tarayıcılardan daha vasattır.
Mesela ünlü kanallara sponsor oluyor, o kanallarda Edge, Google, Firefox gibi tarayıcıları kötülüyor.
Parayı veren düdüğü çalar, evlat.
Böyle reklam verenler genelde başarısız markalar oluyor.
Zaten bilinçli bir tüketici, saçma sapan reklamlara kapılmaz.

Geri
Yukarı