FireFox mu? Opera GX mi?

Firefox benim için Explore ile aynı derece de. O yüzden Opera GX. Opera GX zaten iyi bir tarayıcı ama favorimiz tabii ki Chrome.
Şey OperaGX kullanıyorumda yeni başladım. benim chromeyi bırakma sebebim bi oyun yüzünden 3D gözükmüyordu burdada aynısı var ama firefoxda o yok sence OperaGX demi kalayım? yoksa firefox mu ?
Şimdi OperaGX ram falan çok yemiyor Firefox yiyor mu??
normal opera daha iyi değil mi?
Bilmiyorum hiç denemedim.

Firefox maalesef yüksek bellek tüketiyor. Ayrıca Chromium akıcılığı, ne yazık ki sağlayamıyor. Firefox Chromium tarafındaki alternatifi Brave tarayıcısı var. Ama yüksek bellek tüketiyor.
Chromium edge tavsiye ederim. Microsoft, hız ve güvenlik konusunda çok iyi iyileştirmeler yapmış.
Ayrıca Flash player desteği, Aralık 2020 tamamen bitiyor. Bu yüzden Chromium tarayıcılar ve Firefox, Flash player engelliyor. Eğer sorunun buysa, Flash player için sor ayarını açman gerekiyor.
Kod:
edge://settings/content/flash

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Ayrıca izleyici engelleme ayarı yüzünden, sorun yaşarsan istediğin site de kapatabilirsin.

Screenshot_4.png

Opera ise, Chrome ve Edge göre daha fazla bellek tüketiyor. Gizlilik ve performans konusunda çok iyi değil. Çinli firmaya satıldıktan sonra, içine bir sürü izleyici eklediler. Bunları kapatmak için ayar da yok.

Firefox maalesef yüksek bellek tüketiyor. Ayrıca Chromium akıcılığı, ne yazık ki sağlayamıyor. Firefox Chromium tarafındaki alternatifi Brave tarayıcısı var. Ama yüksek bellek tüketiyor.
Chromium edge tavsiye ederim. Microsoft, hız ve güvenlik konusunda çok iyi iyileştirmeler yapmış.
Ayrıca Flash player desteği, Aralık 2020 tamamen bitiyor. Bu yüzden Chromium tarayıcılar ve Firefox, Flash player engelliyor. Eğer sorunun buysa, Flash player için sor ayarını açman gerekiyor.
Kod:
edge://settings/content/flash

Eki Görüntüle 505634

Eki Görüntüle 505635

Ayrıca izleyici engelleme ayarı yüzünden, sorun yaşarsan istediğin site de kapatabilirsin.

Eki Görüntüle 505648

Opera ise, Chrome ve Edge göre daha fazla bellek tüketiyor. Gizlilik ve performans konusunda çok iyi değil. Çinli firmaya satıldıktan sonra, içine bir sürü izleyici eklediler. Bunları kapatmak için ayar da yok.
yani şimdi hangisi daha iyi :) ikiside sanki kötü gibi?

GX denemedim ama normal Opera bütün tarayıcılardan daha iyidir. Saymakla bitmeyen özellikleri, düşük cpu ve ram kullanımı, arayüzü vs. herşeyi mükemmel.

Geri
Yukarı