FireFox mu? Opera GX mi?

Edge düşünür müsünüz? Gereksiz takipçileri engellediği için tarayıcı hem hızlı, hem de temiz bir web deneyimi sunuyor. UBlock Origin uzantısını da eklerseniz sizi çok memnun eder diye düşünüyorum.

1 Günde engelledikleri:

Eki Görüntüle 505971

Denedim. Ama bazı şeyler cok etkilemiyor mesela Google'yi her yere koyamıyorsun yeni sayfa açıyorum hep bing cıkıyor bende artık onu kulanmıyorum.
@karambyte Çinli bir firmaya satıldı. Ondan sonra, geliştirici ekipten baya kişi ayrılıp Vivaldi tarayıcısını yapmaya devem ettiler. Halen de geliştiriyorlar.
Çinliler ise tarayıcıyı geliştirmek yerine, içini saçma sapan izleyiciler ile doldurdular. Yani veri sömürüyorlar. Ayrıca sol menüye, firmalar ile anlaşıp kısayol eklemek dışında bir şey yapmıyorlar.
Her reklam engelleme uzantısında olan, basit filtreleri ekliyorlar. Tarayıcıya Edge, Brave ya da Firefox gibi gizlilik sunan ayarlar getiriyormuş gibi de reklam yapıyorlar.
Bana göre Vivaldi chrome'e gibi sadece arayüz ve temalar farklı o kadar herşeyi aynı bence indirmeyi planlayan varsa chrome indirsin daha karlı.
Ya ne kadar RAM yediğini falan bilemem ama ikisi arasın da kalsam Opera'da kalırdım. Dediğim gibiben Firefox'u Explore ile aynı derece de tutuyorum. 3D gözükmüyorsa geçebilirsiniz tabii ki.
'' 3D gözükmüyorsa geçebilirsiniz tabii ki.'' Bende öyle yapacağımda kafam çok ama çok karışık hangisine geçsem diye.
Opera GX alır. Sebebi ise RAM kullanımı hem Firefox'dan daha düşük hem daha performanslı. Firefox maalesef hem fazla RAM tüketirken hem güzel performans veremiyor testlerde. Çok hantal ve en çok sorun çıkaran tarayıcı. Kötülemek istemiyor yaptıkları bazı şeyler cidden harika ama bunları da es geçemeyiz. Firefox'u yedek tarayıcı olarak önerebilirim.
Opera Gx kullanacağımda daha beta'da ve kendi komutlarını kullanmıyor Chrome'nin komutlarını kullanıyor ama firefox kendi komutlarını kullanıyor o yüzden hala karasızım.
Opera GX alır. Sebebi ise RAM kullanımı hem Firefox'dan daha düşük hem daha performanslı. Firefox maalesef hem fazla RAM tüketirken hem güzel performans veremiyor testlerde. Çok hantal ve en çok sorun çıkaran tarayıcı. Kötülemek istemiyor yaptıkları bazı şeyler cidden harika ama bunları da es geçemeyiz. Firefox'u yedek tarayıcı olarak önerebilirim.
Opera Gx kullanacağımda daha beta'da ve kendi komutlarını kullanmıyor Chrome'nin komutlarını kullanıyor ama firefox kendi komutlarını kullanıyor o yüzden hala karasızım.
Kesinlikle Opera GX.
Ee neden Opera GX? bana deki ''şu şu'' yüzden.
Normal Opera kardeşim bir defa dene derim.
Normal Opera baktım. Opera GX'den farksız.
Neden?
Bana bir kanıt gösterir misin?

Son düzenleme:
En stabil ve sorunsuz çalışan Google Chrome. Ortalama civarlarda RAM harcıyor artık ayrıca. Düşük sistemli bilgisayar kullanan arkadaşlar başlar şimdi Chrome RAM canavarı diye.
Firefox tabi ki Opera'dan daha iyi. Gizliliğinize önem veriyorlar en azından. Opera hakkında araştırma yaparsanız anlarsınız.

Ee neden Opera GX? bana deki ''şu şu'' yüzden.
Ücretsiz oyun haberleri anasayfana düşüyor. Arayüzü hoş. RAM ve CPU sınırlamalarına sadık kalabiliyor. Daha ne istersin ki? Bu arada Opera GX olmazsa Yandex Browser öneririm. Bazı tarayıcılarda uzun süreli kullanımdan sonra yavaşlama oluyordu ama Yandex Browser'da hiç rastlamadım buna.

En stabil ve sorunsuz çalışan Google Chrome. Ortalama civarlarda RAM harcıyor artık ayrıca. Düşük sistemli bilgisayar kullanan arkadaşlar başlar şimdi Chrome RAM canavarı diye.
Firefox tabi ki Opera'dan daha iyi. Gizliliğinize önem veriyorlar en azından. Opera hakkında araştırma yaparsanız anlarsınız.
ben edge kullanıyorum bana gör chromeden daha iyi. bir sekme açtıgında 400mb ram yiyorsa eğer o sekmeye hiç ellemesen 100 lere düşüyor :D artık bu konu kapanıştırda kapatamıyorum.

Eğer Chromium'dan sıkıldıysanız Firefox öneririm ve Opera'nın veri hırsızlığı söylentileri çok arttı bu yüzden riske girmeye gerek yok Firefox derim ama bunlar harici Edge ya da Chrome

Yeni konular

Geri
Yukarı