Opera GX vs Google Chrome

Woalkhin

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle şimdiden söyleyeyim bilgisayarım 2 GB Ram, Windows 7, 830 MB Ekran kartı ve 2GHz İşlemciye sahip bir bilgisayar. Milattan önce çıkmış bir bilgisayardır kendisi. Opera GX'i de Google'u da kullanıyorum. Opera GX ayarlarımda en düşükte. RAM ve CPU'yu en sola çektim. Sizce hangisi bilgisayarım için daha iyi?

Opera GX ve Chrome bu sistem için uygun değil. Edge ya da Slimjet tarayıcılarını öneririm. Önerdiğim tüm uzantıları kurmak zorunda değilsiniz. Ama h264ify ve reklam engelleme uzantısı kesinlikle kullanın.

Uzantı olmadan AdGuard DNS ile reklam, izleyici vb. engelleyebilirsin.

Hatta Linux işletim sistemlerine geçiş yapın. Linux sistemlerde ise Firefox tarayıcısını kullanın.

En hafif tarayıcılardan biri Microsoft Edge yeni sürüm. Onu tavsiye ederim. Vivaldi de olabilir. Chrome, Brave ve Firefox biraz daha ağır kaçıyor.

Darktower'ın dediği gibi Linux'a geçerseniz Firefox öneririm.

Son düzenleme:
Öncelikle şimdiden söyleyeyim bilgisayarım 2 GB Ram, Windows 7, 830 MB Ekran kartı ve 2GHz İşlemciye sahip bir bilgisayar. Milattan önce çıkmış bir bilgisayardır kendisi. Opera GX'i de Google'u da kullanıyorum. Opera GX ayarlarımda en düşükte. RAM ve CPU'yu en sola çektim. Sizce hangisi bilgisayarım için daha iyi?
Opera GX'ten Edge'e geçmiş biri olarak sonuna kadar tavsiye ederim. Zaten kullandığım en hafif tarayıcı geçiş de kolay oldu.

Geri
Yukarı