Opera vs Chrome

Onu bunu bilmem anlamam, ben Yandex kullanıyorum arkadaş. 😅
Ben Chrome ağır çalıştığı için kullanmıyorum. Edge ve Firefox'u beğenmiyorum. Yandex'e alıştığım için Yandex kullanıyorum. Ayrıca bir sekmede video oynarken diğer sekmeye geçince alttan devam etmesini seviyorum, bunun için bile kullanırım.
Mobilde kesinlikle Opera.

Yıllardır Chrome kullanıyorum. Opera GX kullanayım dedim o kadar karışık geldi ki anlatamam. Technopat şifremi bile Chrome olmadan bulamadım. Chrome gerek basitliği gerek güvenilirliği olsun tercihimdir.

Peki ne önerirsiniz?
Chromium tabanlı olan Vivaldi ve Slimjet. Slimjet içinde çok fazla özellik ile geliyor ve tüm Chrome eklentilerini destekliyor (Vivaldi'de öyle) ve ikisinin de RAM kullanımı çok az. Edge'de RAM kullanımı bakımından az ve hızlı bir tarayıcı fakat ne yazık ki Linux desteği yok şu anlık.

Chrome, Firefox, Edge.

Chrome, Firefox, Edge.

Bence değil.

İçinde düzgün çalışmadığı için kullanmadığım bir VPN ve reklam engelleyici ile geliyor. Kendi eklenti mağazasındaki eklentiler geç güncelleme alıyor. Doğrudan Chrome eklentilerini desteklemiyor. Fazla sistem tüketiyor. Güvenilir değil.
Bende Reklam Engelleyici ve VPN Sorunsuz çalışıyor sende sıkıntı var dostum

Düzgün çalışması için ekstra bir eklenti kurman gerekiyor ve kendi eklenti mağazası geç güncelleniyor dediğim gibi.

Bu arada Opera bende sürekli indirilender klasörüne "autoupdate" diye bir klasör ve crash dosyası oluşturuyor. Aşırı uyuz oluyorum. Benim indirilenler klasörüm ve geri dönüşüm kutup her zaman boş olmalı.
Yıllardır Opera kullanıyorum fakat o dediğiniz klasörleri bir kere oluşturduğu görmedim açıkcası.

Geri
Yukarı