Opera vs Chrome

Uzun zamandır opera kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım, Ana sayfası çok kullanışlı sol taraftaki menüde bir o kadar kullanışlı, ve zaten tarayıcı modern, sade ve şık duruyor.

Slither. IO oynarken Chrome'da inanılmaz bir lag oluyor. Dedim acaba Chrome ile mi ilgili diye, fakat Opera'da hepten anormal bir lag oluşuyor maalesef. Google Chrome'un güncel sürümlerini kullanın, daha hızlı gibi geldi son sürümleri.

Chrome'da desteklenen tüm eklentiler Opera'ya kuruluyor.
Düzgün çalışması için ekstra bir eklenti kurman gerekiyor ve kendi eklenti mağazası geç güncelleniyor dediğim gibi.

Bu arada Opera bende sürekli indirilender klasörüne "autoupdate" diye bir klasör ve crash dosyası oluşturuyor. Aşırı uyuz oluyorum. Benim indirilenler klasörüm ve geri dönüşüm kutup her zaman boş olmalı.

Bu biraz tercih meselesi. Eklentilerle çok uğraşmayı seviyorsanız Opera pek iyi değil, ama mobilde Opera favorim. Kendi reklam engelleyicisi ve VPN'i ile gelmesi büyük avantaj. PC'de de Opera iyidir ama ben Firefox'un tarzını biraz daha seviyorum. Kısacası Chrome hariç çoğu tarayıcı kullanılabilir. (Chrome çok RAM yiyor ve ağır çalışıyor.)

Geri
Yukarı