Sürprizbozan Oppenheimer'ın torunu Oppenheimer filmindeki bir sahneden rahatsız olmuş

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam sen mi yüzbinlerce insanı öldürmek istersin başkasının öldürmesini mi başka ne yapacaklardı bombayı yiyecekler miydi?

Bombanın yapılmasında emeği olan herkes katildir ne derseniz deyin.
Ona bakarsan bilimi atom bombası üretecek raddeye gelene kadar geliştiren Nikola'dan Rahmi Güven'e herkes suçlu.
O olay sayesinde şimdi kanseri tespit edebiliyoruz bu arada.

O olmasa başka şekilde yapılırdı diyeyim sen anla.
Hayal gücümüzle farklı evrenlere açılacaksak unicornlar da gerçek olabilir diyeyim sen anla 😏

Bir Dünyamız var. Hata yaptık, farkındayız. Üstüne daha da gitmenin mantığı ne? Japonlar bile bu kadar umursamıyorsur.

Hayal gücümüzle farklı evrenlere açılacaksak unicornlar da gerçek olabilir diyeyim sen anla 😏

Bir dünyamız var. Hata yaptık, farkındayız. Üstüne daha da gitmenin mantığı ne? Japon'lar bile bu kadar umursamıyorsur.

Hocam adam yapmış eleştirdim keşke olmasaymış artık yapacak bir şey yok.

Elma işini bilmem de bence Japonya olayından kesinlikle pişman değildi ve timsah gözyaşları döküyordu. Çünkü planda Japonya'ya gözdağı vermek varmış ve Japonya'nın ilerisine denizin içine atılması istenmiş ama Oppenheimer bunu reddetmiş. Japonya'nın içine atılmasını bizzat kendi planlamış. Filmde de bugün Japonya için hiç iyi şeyler olmayacak dediği bir sahne de var zaten. Yaptığından kesinlikle pişman değil. Davalardan yırtmak için timsah gözyaşları döküyor. Elma olayı bunun yanında hiçbir şey. Tarihte üretilmiş atom bombalarını insanların yaşadığı yerde deneyen tek kişi Oppenheimer'dır. Komünist fikirleri vardı ve Amerika'yı Rusya'ya bulaşmaktan uzak tutmak istiyordu.

Son düzenleme:

Bombadan sonda depresyona girdi adam "ne yaptım ben?" diye. Siyasi, buna "Sen birini öldürmedin ki, bombayı ben attım. Millet beni biliyor, sen kimsin?" demese belki de intihar falan edecekti. Bilemeyiz gerçi.

Bu atom bombası sadece negatif bir şey değildi. İyi ve kötü yönleri oldu. Günümüzde kanserin teşhisine kadar güzel birçok teknolojinin öncüsü oldu, ancak beraberinde sidik yarışı getirdi. Her ülke, altın çıkartır gibi atom bombası üretiyor. Atomu olmayan ülkeye koyun gözüyle bakıyorlar. Karşılıklı atomlaşılsa dünya dümdüz olacak, hala üretiliyor. Kimsenin kullanmaya billuru yetmez de, gövde gösterisi niyetine işte.

Biri bıraksa üretmeyi, diğeri bırakmayacak.

O bombalar atılmasaydı 2. Dünya savaşı daha uzun sürebilirdi. Belkide daha fazla insan ölecekti.

Geri
Yukarı