Oppenheimer'ın Metacritic ortalaması 90 oldu, Rotten Tomatoes ortalaması %93 oldu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Metacritic sitesi farklı basın kuruluşlarının verdiği puanları toplayıp ortalamasını bize sunuyor. Sitede 49 inceleme de 90 puan ortalaması almış. Barbie 81 almıştı. Rotten Tomatoes'da ise 129 inceleme de %93 durumunda.

Metacritic:
Metacritic İncelemeleri:

Rotten Tomatoes:
Rotten Tomatoes İncelemeleri:

Bu iki film niye çok karşılaştırılıyor anlamıyorum. Birbirinin klasmanları ve türleri dahi aynı değil. Aynı günde çıkmalarında dahi kıyas kabul etmem. Nolan kaçık bir adam, ciddiyet ve kalite uğruna her şeyi yapıyor, elinde kocaman 15/70 IMAX kamerayla film çekmekten veya bir şeyleri efektsiz yapmak için elini taşın altına koymaktan çekinmiyor. Birisi Nazi Almanya'sından çıkan profesörlerin Amerika tarafından toplanıp ilk nükleer silahın icadını, diğer ise pembe bir aşk hikayesi.

Bu iki film niye çok karşılaştırılıyor anlamıyorum. Birbirinin klasmanları ve türleri dahi aynı değil. Aynı günde çıkmalarında dahi kıyas kabul etmem. Nolan kaçık bir adam, ciddiyet ve kalite uğruna her şeyi yapıyor, elinde kocaman 15/70 IMAX kamerayla film çekmekten veya bir şeyleri efektsiz yapmak için elini taşın altına koymaktan çekinmiyor. Birisi Nazi Almanya'sından çıkan profesörlerin Amerika tarafından toplanıp ilk nükleer silahın icadını, diğer ise pembe bir aşk hikayesi.

Biri GTA 6 biri Half-Life 3 gibi düşün.

Çoğu insan Ryan Gosling veya Margot Robbie için Barbie'ye hypelanıyor. Diğer ufak kesim ise yönetmeni ve genel olarak oyuncu kadrosunun iyi olması sebebiyle filme hypelanıyor. Şahsen benim için Oppenheimer hem yönetmen hem de oyuncu kadrosu anlamında daha önde fakat Barbie'yi de görmezden gelemiyorum.

İkisi de aynı vakit çıktığı, temsil ettikleri şey görünürde tamamen zıt olduğu (Barbie mükemmel, itopik Amerikan rüyasını temsil eder) ve ikonik olduğu için. En basitinden şarkısı bile deliler gibi izlendi, dinlendi. Sayısız taklidi yapıldı, kaç tane jenerasyondan milyarlarca kız çocuğunun hayali oldu.

Tarihte bir tane Oppenheimer varsa bir tane de Barbie var.

İkisi de aynı vakit çıktığı, temsil ettikleri şey görünürde tamamen zıt olduğu (Barbie mükemmel, itopik Amerikan rüyasını temsil eder) ve ikonik olduğu için. En basitinden şarkısı bile deliler gibi izlendi, dinlendi. Sayısız taklidi yapıldı, kaç tane jenerasyondan milyarlarca kız çocuğunun hayali oldu.

Tarihte bir tane Oppenheimer varsa bir tane de Barbie var.
Zaten ikisi bir uçta olduğu için karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum. ETS 2 ile Asetto Corsa karşılaştırmaya benziyor. Barbie yılların oyuncağı olabilir ama Oppenheimer de Almanya'da yetişmiş en büyük fizikçilerinden birisi. Kurusıkı değil yani :).

Zaten ikisi bir uçta olduğu için karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum. ETS 2 ile Asetto Corsa karşılaştırmaya benziyor. Barbie yılların oyuncağı olabilir ama Oppenheimer de Almanya'nın en büyük fizikçilerinden birisi. Kurusıkı değil yani :).

Karşılaştırma biraz şaka amaçlı yapılıyor. Her zaman iki tane ikonik ama birbirinin tamamen zıttı filmin aynı gün çıktığını göremezsin.

Metacritic sitesi farklı basın kuruluşlarının verdiği puanları toplayıp ortalamasını bize sunuyor. Sitede 49 inceleme de 90 puan ortalaması almış. Barbie 81 almıştı. Rotten Tomatoes'da ise 129 inceleme de %93 durumunda.

Metacritic:
Metacritic İncelemeleri:

Rotten Tomatoes:
Rotten Tomatoes İncelemeleri:
Anlaşılan atom bombasinın babası gibi baba bir yapım ortaya çıkacak bize de bayıla bayıla izlemek düşecek beklentimi de fazla yukarda tutmsk istemiyorum aslında göreceğiz.

Geri
Yukarı