Oppo A73'te "Tümünü Kapat" stabil çalışmıyor

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar diyelim 1 veya birkaç program açık ve bunları kapatmak istiyorsunuz.
Sol tuştan açık uygulamalara gelip tümünü kapat dediğimde;

- 1 uygulama açıksa kapatmıyor ve telefonunuz en iyi durumda diye bir yazı çıkıyor ve tam ekranda uygulamaya geri dönüyor.
- Birkaç uygulama açıksa bize gösterilen açık ana uygulama dışında diğerlerini kapatıp ana açık uygulamalar kısmında seçili olan uygulamayı kapatmayıp telefon masaüstüne dönüyor dönüyor.
- Çok nadir tüm uygulamaları kapatıyor. (%1 belki)

Düzgün çalışmıyor bu özellik.
Sizde böyle bir durum var mı? Teşekkür ederim.

Video eklendi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu bir sorun değil, böyle yapmışlar ki siz arka plandaki uygulamaları silerken kendi kullandığınız uygulama kapanmasın. Mesela Spotify'ı açtınız diyelim. Ortadaki ana ekran tuşuna basın sonrasında tümünü kapata tıklayın hepsi kapanır.

Aynı sorun bende de var ve A15 kullanıyorum, bunun çözümünü bulmamız lazım, bu videoyu Oppo Destek tarafına yollamamız lazım, bende Oppo'dan çok memnunum.

Hocam bende bir sorun var. Ekran ışığını otomatik yaptığımda ekran ışığını tamamen kısıyor. Hiç çevreye göre ayarlama diye bir şey yok. Sizde bu sorun var mı?

Oppo yazlımı kötü. Mesela telefon numarası çevirme yerinde telefon numarası kutusu hiç çevrilmediği zaman gözükmüyor. Mesela 1 numara kopyaladım arayacağım. Yapıştır diyeceğim kutu yok ancak 2ye basacağım kutu çıkacak 2yi seçip teli yapıştır diyeceğim o şekilde yeni numara çevirebileceğim.

Ekran oto ışığı sorunlu sanırım. A tuşu var otomatik için basınca tamamen kısıyor nesi otomatik anlamadım.

Bu bir sorun değil, böyle yapmışlar ki siz arka plandaki uygulamaları silerken kendi kullandığınız uygulama kapanmasın. Mesela Spotify'ı açtınız diyelim. Ortadaki ana ekran tuşuna basın sonrasında tümünü kapata tıklayın hepsi kapanır.

Öncelikle Khajz hocam yanlışsınız 3 uygulama açıksa 1 uygulamayı bırakıyor ama ekranda 3 uygulama kapatıldı diyor.
Onun haricinde sizin mantığınıza göre 3 uygulamanın 2si kapandı diyelim bir sonraki kapat dediğimizde o son uygulamayı da kapatması lazım ama kapatmıyor.
Ben geçenlerde 1 kere tümünü kapat dediğimde tüm uygulamalar kapanmıştı. Çok nadirde olsa....

@Mecra Tamam sadece alt yazı yanlış, hayır 2.kere basmak ile alakası yok tek yapmanız gereken ana ekran tuşuna basmak ve sonrasında tüm uygulamaları kapata basmak, çoğu telefon yazılımda da böyledir. ColorOS, MIUI. Saf android ve OneUI hepsini kapatıyor. Bu bir sorun değil sadece o anda olduğunuz uygulamayı silmiyor.

Hocam bende bir sorun var. Ekran ışığını otomatik yaptığımda ekran ışığını tamamen kısıyor. Hiç çevreye göre ayarlama diye bir şey yok. Sizde bu sorun var mı?

Oppo yazlımı kötü. Mesela telefon numarası çevirme yerinde telefon numarası kutusu hiç çevrilmediği zaman gözükmüyor. Mesela 1 numara kopyaladım arayacağım. Yapıştır diyeceğim kutu yok ancak 2ye basacağım kutu çıkacak 2yi seçip teli yapıştır diyeceğim o şekilde yeni numara çevirebileceğim.

Ekran oto ışığı sorunlu sanırım. A tuşu var otomatik için basınca tamamen kısıyor nesi otomatik anlamadım.

Öncelikle Khajz hocam yanlışsınız 3 uygulama açıksa 1 uygulamayı bırakıyor ama ekranda 3 uygulama kapatıldı diyor.
Onun haricinde sizin mantığınıza göre 3 uygulamanın 2si kapandı diyelim bir sonraki kapat dediğimizde o son uygulamayı da kapatması lazım ama kapatmıyor.
Ben geçenlerde 1 kere tümünü kapat dediğimde tüm uygulamalar kapanmıştı. Çok nadirde olsa....
Aynen hocam, bende parlaklığı kısılan yerin sağında ki A tuşuna basıyorum tamamen full karanlık yapıyor...

Oppo yazlımı kötü. Mesela telefon numarası çevirme yerinde telefon numarası kutusu hiç çevrilmediği zaman gözükmüyor. Mesela 1 numara kopyaladım arayacağım. Yapıştır diyeceğim kutu yok ancak 2ye basacağım kutu çıkacak 2'yi seçip teli yapıştır diyeceğim o şekilde yeni numara çevirebileceğim.

Öncelikle khajz hocam yanlışsınız 3 uygulama açıksa 1 uygulamayı bırakıyor ama ekranda 3 uygulama kapatıldı diyor.
Onun haricinde sizin mantığınıza göre 3 uygulamanın 2'si kapandı diyelim bir sonraki kapat dediğimizde o son uygulamayı da kapatması lazım ama kapatmıyor.
Ben geçenlerde 1 kere tümünü kapat dediğimde tüm uygulamalar kapanmıştı. Çok nadirde olsa...

Çok abartıyorsunuz gibi geldi bana.
O özellik bir hata değil kasıtlı olan bir şey, yanlışlıkla o tuşa basıp tümünü kapata bassanız çok önemli bir işiniz yok olabilir mesela.
Ayrıca Oppo yazılımı kötüyse MIUI kullananlar ne yapsın? Gayet de güzel bir yazılıma sahip Oppo siz çok çok fazla takıyorsunuz.

Öncelikle merhabalar herkes arkadaşa yüklenmiş bir kere de yardım etmemiş tamam Oppo gayet iyi bir telefon fakat sanki fabrika sahibisiniz de imajınızı düzeltiyor sunuz para veriyorlar sanki neyse şimdi sorunun çözümü bende tümünü kapat yazısını ekranda karşınıza getirin sonra tümünü kapat a basılı tutun ven acaba dedim denedim bir ekran açılıyor kilitli uygulamalar bir de kilitli değil yazan uygulamalar kilitli tik i açık olan uygulamaların tik ini kapatın o zaman sorununuz gidecek o ekranda tümünü kapat dediğinizde kapanmasını istemediğiniz uygulamalar için bir seçenek daha bugün bu yazıyı okuyun 30 saniye sonra denemem ile buldum sorun çözülmüştür konu kilit bence.

Öncelikle merhabalar herkes arkadaşa yüklenmiş bir kere de yardım etmemiş tamam Oppo gayet iyi bir telefon fakat sanki fabrika sahibisiniz de imajınızı düzeltiyor sunuz para veriyorlar sanki neyse şimdi sorunun çözümü bende tümünü kapat yazısını ekranda karşınıza getirin sonra tümünü kapat a basılı tutun ven acaba dedim denedim bir ekran açılıyor kilitli uygulamalar bir de kilitli değil yazan uygulamalar kilitli tik i açık olan uygulamaların tik ini kapatın o zaman sorununuz gidecek o ekranda tümünü kapat dediğinizde kapanmasını istemediğiniz uygulamalar için bir seçenek daha bugün bu yazıyı okuyun 30 saniye sonra denemem ile buldum sorun çözülmüştür konu kilit bence.
Hay Allah razı olsun hocam ya. İnsan gibi açıklamışsınız. Sorun tam olarak da buydu bende de. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı