İnceleme Oppo Enco Buds W12

Merhaba arkadaşlar ilk defa inceleme yapıyorum bu yüzden hatam/eksiğim olursa affediniz. İnceleme konum başlıktan da belli olduğu üzere Oppo'nun bir kulaklığı. Konuya geçmeden önce teknik özelliklerini sıralamak daha iyi olacağını düşünüyorum.

Teknik Özellikler​

• Fiyat: 450 TL
  • Sürücüler: 8mm dinamik sürücüler
  • işlevsellik: Strero ses düzeni ve Samsun Buds tasarımı
  • Kontroller: Dokunmatik; tek dokunma şarkı durdurma/başlatma, 2 dokunma çağrı cevapla/sonlandırma, 3 dokunma gaming mode. Kontrolleri isterseniz HeyMelody uygulaması ile değiştirebiliyor/yenisi atayabiliyorsunuz.
  • Gecikme: Normal 1 saniye civarı, gaming mode 80ms
  • Pil kapasitesi ve süresi: Sadece kulaklıkla 6 saat, kutusu ile 24 saat
  • Ekstra özellikler: ANC aktif gürültü engelleme; çağrı anında mikrofonda aktif gürültü engelleme özelliği ile etraftaki yoğun gürültüyü bastırır, sizin sesinizi ön plana çıkartır. Gaming Mode; bu modda gecikme süresi 80ms olur.
  • Kutunun içinden çıkanlar: Kutunun içinden çıkanlar; kulaklıkların kendileri ve kutusu, silikon başlıklar çıkıyor şarj kablosu yok maalesef.

Evet teknik özellikleri geçtiğimize göre kulaklıklar konusunda deneyimlerimi aktarmak isterim, bunu da başlıklar altında anlatmak gerçekleştirmenin doğru olacağı kanaatindeyim.

MALZEME KALİTESİ​

Öncelikle malzeme kalitesine değinmek istiyorum ki bence önemli konulardan biri. Malzeme olarak dışarıdan ben buradayım diyen bir tasarıma ve malzemeye sahip. İçeriye doğru gittiğimizde kutunun içi ve kulaklıklar malzeme kalitesi olarak yüksek. Özellikle kulaklıkların kendisi gayet kaliteli malzemeden yapılmış. Kutunun içi de gayet kaliteli, kutunun dışı da kaliteli ama gelelim kapak mekanizmasına. Kapak mekanizması biraz sallantılı gibi, açtığımızda sertleşiyor ve sağlamlaşıyor ama kapalı iken biraz sallantılı. Kapalıyken salladım ve açılacak gibi kesinlikle olmuyor, orada kesin biliyorum ama sanki aç-kapa yaparken bozulacakmış gibi oluyor ama açılma işlemi tamamlandığında sağlam durduğuna eminim. Buradan bu yüzden eksik not veremiyorum çünkü açılma işlemi tamamlanınca sağlam duruyor, kapalıyken açılacak gibi durmuyor. Son olarak kutu mıknatıslı yani kulaklıklar direkt yerlerine oturuyorlar.

SES KALİTESİ​

Ses kalitesi 10 numara hocam. 35mm sürücülü kulak üstü kulaklık ile değiştirdim ve bir tane ses farkı gerçekleşmedi. Hatta kalite arttı kesinlikle diyebilirim, benim çok şüphem vardı hatta konu açtım Anker R100 vardı 10mm Oppo ise 8mm idi ama gerçekten çok güzel. Yani ses kalitesinde şüpheniz olmasın, benim vardı ve yok oldu. Bass gayet güzel ve asıl söz konusu benim gibi bass ile tiz karışık ve hızlı geçişleri olan şarkılar dinliyorsanız bass ile tizler birbirine girer ve şarkı çorba olur ama şimdi hepsini ayrı ayrı net duyuyorum. Son seste çok yüksek yani ben diğer kulaklığımda bu kadar yüksek görmedim. Yüksek seste gerçekten yüksek olunca kötü tarafı basslar bozulmaya başlıyor, tizler de nasibini alıyor ama aldığımdan beri daha yarı sesin üzerine çıkmadım. Bu seviye bile beni dış dünyadan soyutlamaya yetiyor. Kulaklıkta sanki pasif gürültü önleme varmış gibi diyebilirim...

ŞARJ SÜRESİ​

Tek kulaklık 6 saat, kutusu ile 24 saat şarj dayanıyor diyor ama bence çok çok daha iyi. Ben bugün 3.5 saate yakın full kullanım yaptım ve %100'den %70'e düştü sadece %30 kayıp oldu. Kullanım testinde daha oyun testini tamamlamadım bitince ekleyeceğim.

MİKROFON KALİTESİ​

Mikrofon kalitesi olarak ef-sa-ne hocam bu kadar. Yani şöyle açıklayayım:

Hocam mikrofon kalitesi efsane, ANC aktif gürültü engelleme var ve harika çalışıyor. Kullandığım telefon SAMSUNG Galaxy S20 FE ve konuştuğumda araba sesleri filan arkadan hep sesimi bastırabiliyordu şimdi ise sadece arka planda kalıyor. Sesimi asla bastıramıyor. Konuştuğum kişiler sesimi hiç bu kadar net duymadıklarını söylediler.

Yorumum bu kadar mikrofon hakkında test ekledim aşağıda bakabilirsiniz, tek kötü yanı bilgisayara bağlanmıyor oluşu bu üzücü...

Bilgisayar üzerinde mikronun çalıştığını ancak performansının telefondaki kadar olmadığı uzun kullanım testinde tespit edilmiştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FOTOĞRAFLAR​

20220317_215326.jpg

20220317_215518.jpg

20220317_215525.jpg

20220317_215552.jpg

20220317_215604.jpg

20220317_215609.jpg

20220317_215638.jpg

20220317_215648.jpg

20220317_215657.jpg

20220317_215713.jpg

20220317_215815.jpg

20220317_215845.jpg

20220317_215845.jpg

20220317_215922.jpg

20220317_215926.jpg

Etiketler: @BERWAR @CmonDarling @saul g00dman @429905 @Turbox Sevdalisi @vaxq @Wexiar

Bu arada unutmadan: Berat kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar.

Yakında yeni YouTube videosu gelecek, konusu; Oppo Enco Buds W12 (nam-ı diğer BUDS) ile Oppo Enco Buds 2 karşılaştırması olacak 😍. Şimdiden hazırlanın kargom geldiği gibi karşılaştırma videosu paylaşacağım saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi geceler, kulaklık bakarken bu kulaklığı buldum ve mikrofon kalitesi hoşuma gitti. Müzik olarak da genelde basslı müzikler dinleyen birisiyim, sizce yeteri kadar tatmin edici bir bass özelliği var mıdır bu konu hakkında bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba iyi geceler, kulaklık bakarken bu kulaklığı buldum ve mikrofon kalitesi hoşuma gitti. Müzik olarak da genelde basslı müzikler dinleyen birisiyim, sizce yeteri kadar tatmin edici bir bass özelliği var mıdır bu konu hakkında bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Tatmin ediyor hocam, kullanıyorum ben.

Ne zamandır kullanıyorsunuz, gerek üründe olsun gerek bataryasında olsun herhangi bir sorun oldu mu?
Bataryada sorun yok. 8 ay olmuştur alalı. Sadece yakın zamanda sağdan az ses vermeye başlamıştı, üfleye üfleye çözdüm onu da.

Yeni konular

Geri
Yukarı