Oppo O-Fresh (MH151) kulaklık incelemesi

Aliexpress üzerinden almış olduğum kulaklığın artılarını ve eksilerini yazacağım ve bende bulunan diğer kulaklıklarla kıyaslayacağım.
Oppo MH151 özellikleri:
🔉 11.2mm sürücü çapı
🔉 20Hz - 40kHz
🔉105dB
🔉5mW
🔉 Hİ-RES sertifikası
🔉 32 Ohm

1222.png 44444.png

+ Kutu içeriğinden toplam 4 adet kulak pedi çıkıyor.
+ Kutu sunuşu gayet premium.
+ Dengeli bir sesi var.
+ Bassları güzel veriyor.
+ Yüksek ses veriyor.
+ Mikrofon sesi başarılı.
+ Kulaklığın çeşitli yerlerinde yeşil detaylar bulunuyor.

- Şarkı çaldığı zaman ileri geri gitme tuşları yok.
- Malzemesi fiyatına göre oldukça başarılı ama daha iyi olabilirdi. Daha iyi olursa fiyatı da artar.

Elimde Xiaomi Piston Fresh ve Oppo'nun kutu içeriğinden çıkan beyaz kulaklık var. Onlarla kıyasladığımda:
1. Oppo O-Fresh
2. Xiaomi Piston Fresh
3. Kutu içeriğinden çıkan Oppo kulaklık. ( Bassları biraz daha vursa Xiaomi'nin önüne koyardım.)

Genel olarak bu şekilde anlatabilirim. Bana gümrük vergisi dahil 105TL'ye geldi. Şimdi baktığım zaman Türkiye'de 2 sitede satışta olduğunu gördüm. Oralarda da hemen hemen aynı fiyat. Nasıl aynı fiyat onu anlayamadım. Orijinallikleri sorgulanmalı. Ortalama fiyatı 100TL. (27.07.20)

Kutusu aşağıdakinin aynısı.
mh151.png

2222.png

3333.png

Şunla bunun arasındayım, ikisi de hi-fi destekli. Görünürde pek fark yok gibi fakat kalite açısından nasıldır ? Philips 2 kat pahalı :)

Bu arada oppo o-fresh n11 de 90 tl ye satılıyor. 2 yıl ithalatçı garantili. Ses netliği,berraklığı,canlılığı ve kalitesi önemli.
O-Fresh kulaklıklar, alüminyum gövdeye sahip ve Hi-Res Audio desteği ile grafen diyafram ile ses kalitesini başka bir boyuta taşıyor.Bildiğimiz kadarıyla bu diyaframı kullanan bir kulak içi kulaklık yok.

Bu kadar üst seviye mi yoksa reklam amaçlı mı ?

Bana göre sesin kalitesi başarılı. Gerçi bu biraz sana da bağlı. Gidip 600-1000TL gibi yüksek fiyatlara satılan kablolu kulaklıkları deneyimlemişsen kalitesini düşük bulma ihtimalin var. Ama 50-300TL civarındaki kulaklıkları kullanmış biriysen seni fazlasıyla tatmin eder. Philips konusunda bir şey diyemem, kullanmadım. Sonuç itibariyle yarı fiyatına satılıyor. Özellikleri de yakın. Aldığına pişman edicek bir performans sunacağını sanmıyorum. Fiyatıyla cazip hale geliyor. O fiyatlara satılan kulaklıklardan fazlası var, eksiği yok. Karar senin. Alırsan düşüncelerini yazarsın. Başkalarının işine yarayabilir. 🙂

Geri
Yukarı