Orijinal Minecraft'ın halk arasında Premium Minecraft olarak geçmesi

Konuyu açan arkadaşla aynı şekilde düşünüyorum ve bunu önceden de belirtmiştim. Eskiden kalma bir algı ve kuşaktan kuşağa aktarılmış. Durum bundan ibaret. :)

Bence popülerliğinin aşırı fazla olması. Ayrıca sunucuların crack versiyonlar ile girilebilir olanların var olması diyebiliriz bence. Zaten oynayanların çoğu 18 yaşından küçük çocuklar. Hele bir kısmı 10 yaşından küçük. Çocuk nereden araştırıp anlayacak "Aaaa bu oyun ücretliymiş aslında" diye. Öğrense bile "Ben de onlara girmem, girebildiklerimde oynarım" gibi şeyler düşünür bence.

Ne düşündüğüm konusunda ise tabii ki yanlış. Ama sonuçta herkes insan merak ediyor. Diyelim ki deneme versiyonunu oynadı hoşuna gitti. Crack aramaya başlayacak. Mesela bence bundan 2 3 yıl sonra Cyberpunk 2077 almaya parası yetmeyenler tabii ki gidip crack arayacak. Ya da kim şimdiye kadar crack oyun indirmedi :D Ayrıca günümüzde dolar veya euro kurunu düşündüğümüzde onlar için 10 - 15 euro arasındaydı birkaç sene önce. Değişip değişmediğini bilmiyorum ama günümüzde 100 liranın üzerinde bir para. Kim ödeyebilir bunu yayıncılar falan hariç? Ayrıca oyunun da fazla karıştığını düşünmüyorum bu konuya. Sonuçta yüzlerce, binlerce crack sunucu varken hiçbir şey yapmamaları falan. Ayrıca minecraft'ın nasıl bir oyun olduğunu biliyoruz. İnsanların gidip 100 lira vermektense crack indirmeleri veya internetten ucuz ya da bedava premium almaları çokta garip değil bence.

Ben eskiden premium olarak sitelerinde yazdıklarını hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilirim. Veya korsanda skin değiştirilemediği için de olabilir.

Geri
Yukarı