Orijinal oyun vs korsan oyun

Orijinal vs Korsan

• Oy verenlerin toplamı
    228
Hacktool algılandığından dolayı biraz düşünürseniz, oyun hilesi gibi algıladıkları için.
Zaten tespitten ne olduğu gayet rahat anlaşılır ama korsan yani crack yazılımlar zararlı içermemekle kalmadığı gibi performans, optimizasyon ve bulut kaydı yönünden eksikleri var bu yüzden kullanmamanız gerekli ama mahalle bilgisayarcıları...

Mining riski falanda var. Kimsenin bulaşmasını önermiyorum korsan oyuna. Oyun hilesi falan algıladığını biliyorum fakat başka şeylerde olabilir. SmartScreen'e kadar kapattırıyorlar bazen. Ben hayrına kırdıklarını düşünmüyorum. İllaki küçük virüsler bulaşıyordur bilgisayara. Neyse virüs falan umurumda değil. Korsan oyun hiçbir şekilde orijinal oyundan üstün olamaz, karşılaştırılması bile hata. Birinde hak yiyorsun diğerinde karşılığını veriyorsun. Hak yemek mi doğru şimdi? Ben senin milyonlarca para harcadığın, yıllarca emek verdiğin şeyi ücretsiz ediniyorsam eğer. Bu hem emeğe saygısızlık, hem de hırsızlıktır.

Mining riski falanda var. Kimsenin bulaşmasını önermiyorum korsan oyuna. Oyun hilesi falan algıladığını biliyorum fakat başka şeylerde olabilir. SmartScreen'e kadar kapattırıyorlar bazen. Ben hayrına kırdıklarını düşünmüyorum. İllaki küçük virüsler bulaşıyordur bilgisayara. Neyse virüs falan umurumda değil. Korsan oyun hiçbir şekilde orijinal oyundan üstün olamaz, karşılaştırılması bile hata. Birinde hak yiyorsun diğerinde karşılığını veriyorsun. Hak yemek mi doğru şimdi? Ben senin milyonlarca para harcadığın, yıllarca emek verdiğin şeyi ücretsiz ediniyorsam eğer. Bu hem emeğe saygısızlık, hem de hırsızlıktır.

Tabii ki öyle ben onu savunmadım sadece kapatırma sebeplerine örnek verdim her crack virüs değil ama üreticiye destek vermiyorsunuz sonra "niye bu oyunun programın türkçesi yok" olmamalıda crack kullanıyorsan İngilizce de öğreneceksin.

Tabii ki öyle ben onu savunmadım sadece kapatırma sebeplerine örnek verdim.

Yok hocam ben onu genele dedim zaten size değil. Benim korsan oynayana lafım yok, parası olmayabilir oynar. Fakat savunana ağır laflarım var. Hem emeğe saygısızlık yapıyorsun hem de utanmadan bunu savunuyorsun. Ayıp yani.

Üreticiye destek vermiyorsunuz sonra "niye bu oyunun programın türkçesi yok" olmamalıda crack kullanıyorsan İngilizce de öğreneceksin.

Aynen öyle çok haklısınız. Eğer milletimiz koran kullanmaya devam ederse Türkiye fiyatlandırmalı oyunlarda sınırlandırılacak. Adamlar dolar neyse o fiyata koyacak, 60-80 dolarlık oyuna 1000 lira veririz artık bu gidişle. Sonrada gelip "korsan neden mi kullanıyoruz? Al bak oyun 1000 lira tabii ki korsan kullanacağız." derler. Kardeşim sen korsan kullandığın için o oyunun fiyatı öyle zaten. "Oyunlara Türkçe gelmiyor neden para vereyim?" sen korsan kullandığın için öyle zaten :) Laf anlatmak zor insanlara.

Sea Of Thieves iniyor.
1649470513668.png

Oldum olası param varsa orijinal oyun almaya gayret gösterdim, geçenlerde samimi olduğum arkadaşım internet hızım yüksek olduğundan Torrent kullanarak oyun indirmiş bilgisayarımdan ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmiş sağ olsun bana haber vermeden. Bilgisayarı kullanmaya başladığımda oyunlarda FPS düşmesi yemeye başladım ve Afterburner ile anlık işlemci kullanımı ekran kartı kullanımı ve sıcaklıkları takip ettiğimde normalde %40-50 işlemci kullanımı olması gerekirken %85-95 arası kullanım ve işlemci sıcaklıklarının özellikle 4. çekirdekte 90 dereceleri vurduğunu gördüm, önce fanları kontrol ettim, işlemci termal macun değiştim fayda etmedi derken bir virüs taraması yaptığımda 9-10 adet Bitcoin miner malwaresinin ve trojanlerin olduğunu gördüm. Kısacası korsan oyun her zaman risktir arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    37,6 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı