Oris Telekom Nasıldır?

Shinrai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
An itibari ile Netspeed kullanıyorum. Yaşadığım bazı sorunlar ve daha yüksek hız alabileceğim için 100Mbit Oris Telekom tarifesine geçmeyi düşündüm. Bunu yapmadan önce daha önce Oris Telekom kullanan veya kullanmakta olan kullanıcılardan bilgi almak istedim. Ne gibi sorunlar ile karşılaştınız? Müşteri ve Teknik Hizmet Nasıl?

Çözüm
Baştan söyleyeyim sana ilk başta aktivasyon ücretimiz var diye bir durum söylemiyorlar. Zaten kullandığın süre boyunca sana böyle bir bedel ödetilmiyor ama çıktıktan sorna işin rengi değişiyor. İstersen 2 yıl kullan çıktığın anca 50 TL aktivasyon ücreti faturalandırırlar. Sitesinde fiyatların az olduğuna bakma sana taahhüt olmadığı için bir ay sonra bile yıl başına kadar fiyat garantili dediği tarifede zam yapar baka kalırsın. Daha önce al sat sistemi ile hizmet veriyorlardı, Telekom ne yaparsa etkileniyorlardı. İP TV kısıtlamaları, İndirme kısıtlamaları, akşamları pingler ve hız düşmeleri. Her neyse şu an VAE sistemine geçtiler ama sunucularla araları iyi değil. Oyunlarda ve hız testinde ping yüksek çıkıyor. Oris Telekom asla önermeyeceğim İSS'ler arasında ilk sırada.
Bu sağlayıcıların hepsi bir süre sonra Türk Telekom'a dönüşüyor. Başta güzel paketler, güzel müşteri hizmeti, güzel internet ama sonradan sorunlar el vermeye başlıyor. Yani marka büyüdükçe cıvıtıyorlar işi.

Belki bir nebze haklı olabilirsiniz. TürkNet eskiden çok övülürdü. Sonra sorunlar başladı. Ama Türk Telekom - Vodafone gibi sağlayıcıları denedikten sonra çok sorun olmuyor. Onlar kadar kötü olamazlar. Ayrıca 100Mbit internet için 300-400 TL ödemek istemiyorum. Kısacası Ufak Çaplı sağlayıcılar dışında başka şansımız yok.

Ciddi bir sorunum yok. Hız farkı için geçmeyi düşündüm. Uzun yıllar 3Mbit internet kullandım. Altyapım yenilendikten sonra alabileceğim en yüksek hızı kullanmak istiyorum.

Upload hızından desteklediği kadar veriyoruz diyorlar, ucu açık bırakılıyor. Benim hattım 3 upload desteklerken, firmadan 1 alırsam ne olacak? Daha açık tarife detayları yazmaları gerekir.

Baştan söyleyeyim sana ilk başta aktivasyon ücretimiz var diye bir durum söylemiyorlar. Zaten kullandığın süre boyunca sana böyle bir bedel ödetilmiyor ama çıktıktan sorna işin rengi değişiyor. İstersen 2 yıl kullan çıktığın anca 50 TL aktivasyon ücreti faturalandırırlar. Sitesinde fiyatların az olduğuna bakma sana taahhüt olmadığı için bir ay sonra bile yıl başına kadar fiyat garantili dediği tarifede zam yapar baka kalırsın. Daha önce al sat sistemi ile hizmet veriyorlardı, Telekom ne yaparsa etkileniyorlardı. İP TV kısıtlamaları, İndirme kısıtlamaları, akşamları pingler ve hız düşmeleri. Her neyse şu an VAE sistemine geçtiler ama sunucularla araları iyi değil. Oyunlarda ve hız testinde ping yüksek çıkıyor. Oris Telekom asla önermeyeceğim İSS'ler arasında ilk sırada.

Çözüm
Üstteki Arkadaşın dediği yanlıştır.

50 TL aktivasyon ücretini ilk faturaya indirim olarak yansıtıyorlar. 1 yıl kullananlardan iptal etseler bile 50 TL'yi almıyorlar. İptal için bir ikna sürecine gidiyorlar. İkna olmazsanız sizi zorlamıyorlar. (Ben değil çevremden 1-2 kişi iptal etti biliyorum)

Altyapısı Türk Telekom, VAE.

Arkadaşını getirene 1 ay bedava internet var. Bağlatmak istersen kod paylaşabilirim. Tarife fiyatları şuanda kampanya dahilinde 6 aylık iyi. Yıllık ortalamaya bakmak lazım alacağın hıza göre...

Download ve Uplaod kısmında kısma yok. Hat max neyse onu veriyorlar. Yani 16Mbit'e 1 mbit gibi standart paket değerleri...

Yeni firma olmasından ötürü bazı eksiklikler var. Fakat geliştiriyorlar. Müşteri Hizmetleri hafta sonu çalışmıyor fakat sosyal medyadan çok hızlı cevap dönüyorlar. En azından karşında bir insan var ve bir sorun olduğunda çözüm odaklı ilerliyorlar.

Yazlık internet için 400-500 TL fiyat veren Türk Telekom'a karşı interneti ORIS'e geçirdim.(İzmir)
16mbps değer için.

Varsa başka sorusu olan cevaplarım. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı