İngilizce Bilen Lise Mezunu Neler Yapabilir?

technora

Kilopat
Makaleler
1
Başlıktan da anlayacağınız gibi böyle bir duruma sahibim. Bu yıl sınava ikinci kez gireceğim ve bir problem olmazsa üniversiteye yerleşeceğim. Ancak çalışabileceğim bir alan varsa veya bu işten memnun kalırsam üniversitede olmayı düşünmüyorum. Her türlü yoruma açığım ve tavsiyeye açığım, şimdiden teşekkürler.
Becerilerim doğal olarak var, yorumunuza göre yazarım.

Sadece İngilizce bilmekle bir şey olmuyor hocam maalesef. İleri düzey varsa eğer, tercümanlık deneyebilirsiniz.
Hocam yorum için teşekkür ederim. Sürekli her yerde "dilini geliştir" veya "dil bilirsen doyarsın" yorumları yüzünden böyle bir şey sormam gerektiğini düşündüm. Dil dışında bilgisayar (özellikle de kulaklık) konusunda tecrübem var. Alakalı olur mu bilemem ama iyi bir şekilde rol yapabiliyorum.

Başlıktan da anlayacağınız gibi böyle bir duruma sahibim. Bu yıl sınava ikinci kez gireceğim ve bir problem olmazsa üniversiteye yerleşeceğim. Ancak çalışabileceğim bir alan varsa veya bu işten memnun kalırsam üniversitede olmayı düşünmüyorum. Her türlü yoruma açığım ve tavsiyeye açığım, şimdiden teşekkürler.
Becerilerim doğal olarak var, yorumunuza göre yazarım.
İngilizcen hangi seviyede?

Üniversite sınavında dil için ayrı bir sınav yok mu dostlar? Ona girebilirsin. Düşündüğüm gibi bir şey olmayabilir, yanlış bilgi verdiysem affola :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım biliyor musunuz? El becerileriniz ne durumda? Mekanik işlerden anlar mısınız? Sorulabilecek tonla soru var burada, siz kendinizden bahsedin kimse müneccim değil burada. TR şartlarında pür ingilizce bilgisiyle hiçbir şey yapamazsınız.

Hocam, yapabileceğine inanıyorsan alanını İngilizce okumaya çalış. Daha sonrasında yüksek lisans veya doktora için yurt dışına çıkmak istersen senin işini çok rahatlatacaktır.

Üniversite sınavında dil için ayrı bir sınav yok mu dostlar? Ona girebilirsin. Düşündüğüm gibi bir şey olmayabilir, yanlış bilgi verdiysem affola :D
Hocam canınız sağ olsun, gayet güzel bir yorum yaptınız. Var ve YDT olarak geçiyor, bu yıl buna da gireceğim. Ancak bu bölümde tercümanlık, dil öğretmenliği, dilbilim, turist rehberliği ve edebiyat dışında- ki bu en nefret ettiğim bölümdür- bir bölüm yok.

Geri
Yukarı