Orta segment 600TL kulaküstü kulaklık önerisi

orhnkyk

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar herkese, iyi forumlar. Başlıkta da görebileceğiniz üzere orta segment kulaküstü kulaklık aramaktayım. Sınırları zorlayıp 600TL bandına çıkabilirim. Eğer kulaklık çok hoşuma giderse. Progresif rock, progresif metal ağırlıklı parçalar dinlemekteyim. Yani enstrümanlar ve vokaller ön planda olmalı. Bu da tizleri ve mid-range kısmı kuvvetli kulaklık aramakta olduğumu gösterir. Alacağım ürünün Gaming vs tarzında olmasına gerek yok. Hatta herhangi bir tarza sahip olmasına gerek yoktur. Sadece iyi ses vermesi ve kaliteli, dayanıklı olması benim için önemli bir kriter. Ayrıca araştırmalarım sonucu Wireless kulaklığın seste veri kaybına uğradığını öğrendim. Düz, normal kablolu kulaklık da önerebilirsiniz. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna bakabilirsin.
Buna da.

Hocam düşük fiyatlı beatslerin ses kalitelerinin o skaladaki kulaklıklara göre çok vasat olduğunu gördüm, duydum. Sizin deneyimleme şansınız oldu mu? Ayrıca overear kulaklık önerisi olursa çok daha mutlu olurum. Marshall önerinizi bi kenara yazdım teşekkür ederim.

bu kulaklık hakkında bilgisi olan var mıdır?
Sennheiser HD400S.
bu üründe BT var gözüküyor mediamartk'ta ama emin olamadım BT bağlantısı kuruluyor mu telefon ile? meraktan soruyorum...

Son düzenleme:
hocam kulaklık bayağı iyi tr fiyatı 1500-1700tl arasında zaten... ama aliexpress güvenilir midir bu denli para harcama konusunda emin olamadım açıkçası. ama bu önerinizi yabana atmayacağım... kulaklık rehberi yazınızı inceledim birazcık. Bu kulaklıklardan en doğal sese ulaşabilen kulaklığa ihtiyacım var açıkcası, aynı zaman da fiyatı da uygun olmalı. malum öğrencilik hali. belirli bir fiyat bandından yukarıya çıkamıyoruz... daha fazla önerilere açığım. benim için acelesi yok kulaklığın şu an, yılın en indirimli zamanları kasım sonu aralık başı oluyor genelde. şimdiden hangi ürünleri almalıyım diye yakın takibe aldım. bu kulaklık kesinlikle listeme girdi. daha fazla öneri varsa alabilirim elinizde. sizin de test etme ve dinleme şansı bulduklarınızdan...

hocam kulaklık bayağı iyi tr fiyatı 1500-1700tl arasında zaten... ama aliexpress güvenilir midir bu denli para harcama konusunda emin olamadım açıkçası. ama bu önerinizi yabana atmayacağım... kulaklık rehberi yazınızı inceledim birazcık. Bu kulaklıklardan en doğal sese ulaşabilen kulaklığa ihtiyacım var açıkcası, aynı zaman da fiyatı da uygun olmalı. malum öğrencilik hali. belirli bir fiyat bandından yukarıya çıkamıyoruz... daha fazla önerilere açığım. benim için acelesi yok kulaklığın şu an, yılın en indirimli zamanları kasım sonu aralık başı oluyor genelde. şimdiden hangi ürünleri almalıyım diye yakın takibe aldım. bu kulaklık kesinlikle listeme girdi. daha fazla öneri varsa alabilirim elinizde. sizin de test etme ve dinleme şansı bulduklarınızdan...
Türkiye'den alanlar var orda, zaten aliexpresste SHP9500 yazarsan en çok sipariş edilen bu. Sahte SHP9500 duymadım açıkçası ve çoğu kişi zaten orijinal diyor. Ben de rehberimi yazmadan önce aliexpressten hiçbir şey almamıştım, 1 hafta önce IEM için kablomu sipariş ettim hala bekliyorum.

Deneme şansım olmadı ama bir ara oradan sipariş etmeye çalışacağım. Amazondan sipariş edebilirsin de kargo/gümrük ile çok yüksek fiyatlara çıkıyor, en ucuzu aliexpresste.

Alternatif olarak GSP 300/Cloud Alpha/MH751 var ve daha iyiler performans olarak ama 800 TL'den başlıyorlar.

Hem open-back olduğu için ses izolasyonu yok, şimdiden söyliyim.

Türkiye'den alanlar var orda, zaten aliexpresste SHP9500 yazarsan en çok sipariş edilen bu. Sahte SHP9500 duymadım açıkçası ve çoğu kişi zaten orijinal diyor. Ben de rehberimi yazmadan önce aliexpressten hiçbir şey almamıştım, 1 hafta önce IEM için kablomu sipariş ettim hala bekliyorum.

Deneme şansım olmadı ama bir ara oradan sipariş etmeye çalışacağım. Amazondan sipariş edebilirsin de kargo/gümrük ile çok yüksek fiyatlara çıkıyor, en ucuzu aliexpresste.

Alternatif olarak GSP 300/Cloud Alpha/MH751 var ve daha iyiler performans olarak ama 800 TL'den başlıyorlar.

Hem open-back olduğu için ses izolasyonu yok, şimdiden söyliyim.
hocam emeğine sağlık ama böyle gaming tarzı istemiyorum. ses kalitesinin yanı sıra ekstra şeylere para gitmiş oluyor. işin tasarımına, "gaming" adına, mikrofonuna kadar ekstra para vermiş oluyorsun. benim kulaklığımda hiçbi şey olmasına gerek yok, iyi ses olsun yeterli. doğal akustik bir ses, tizler ve mid rangeler daha iyi olsun istiyorum. bu shp900 bu ayarda bir kulaklık gibi duruyor, tam istediğim gibi ama tr fiyatı çok çok yüksek... ben bu kulaklığı bir kenara yazdım zaten. kasım sonu aralık başı indirimlerinde indirime girerse düşünmeden alırım gibi duruyor... araştırmaya devam...

open-back pek bir sorun çıkarır mı, ses kalitesi açısından? yani sadece sesi dışarı vermesiyse sorun değil...

hocam emeğine sağlık ama böyle gaming tarzı istemiyorum. ses kalitesinin yanı sıra ekstra şeylere para gitmiş oluyor. işin tasarımına, "gaming" adına, mikrofonuna kadar ekstra para vermiş oluyorsun. benim kulaklığımda hiçbi şey olmasına gerek yok, iyi ses olsun yeterli. doğal akustik bir ses, tizler ve mid rangeler daha iyi olsun istiyorum. bu shp900 bu ayarda bir kulaklık gibi duruyor, tam istediğim gibi ama tr fiyatı çok çok yüksek... ben bu kulaklığı bir kenara yazdım zaten. kasım sonu aralık başı indirimlerinde indirime girerse düşünmeden alırım gibi duruyor... araştırmaya devam...

open-back pek bir sorun çıkarır mı, ses kalitesi açısından? yani sadece sesi dışarı vermesiyse sorun değil...
Aliexpress'ten alabilirsin bence, sorun yok. Kasımda da bence bunlara indirim girmez, girse bile en fazla birkaç 100 TL olur. En az 1000 TL'ye almış olursun TR'de, aliexpresste indirim olursa çok daha aza alırsın. Şimdi bile zaten indirim var. Mağazanın geçmişi iyi ve çoğunlukla Philips satıyor, sen de bakabilirsin.

800 TL'den aşağı olan oyuncu kulaklıkları Cloud Serisi/GSP 300/MH751/SHP9500 ile karşılaştıralamazlar benim düşüncemde.

Zaten Cloud Serisi Takstar Pro 80'nin rebrand olmuş hali, müzik olarak da iyi performans veriyorlar. MH751 de Takstar Pro 82'nin rebrandi, 1000 TL altı kulaklıkların kralı desem yeridir. GSP 300 de genel olarak çok iyidir, müzik ve oyun performansı MH751'den 1-2 tık aşağı. Cloud serisinden daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı