Orta seviye Python proje önerisi

Mevcut konumuna en yakın olan benzinlikleri gösteren bir internet sitesi yap. Benzinliğin isimleri, güncel fiyatları vs gözüksün. Ayrıca benzinlik sahipleri senin tarafından oluşturulan kullanıcı kimlikleriyle siteye giriş yapıp günlük olarak fiyatlarını güncelleyebilsin.

Python ile bir şeyler yapmak istiyorum ama aklımda olan fikir fazla ileri seviye gibi. Kendimi sınaya bileceğim orta seviye proje önerileriniz var mı?
Cli film izleme uygulaması yap. Altyazıları otomatik çekip filmi oynatsın. Veya filmi oynatmak yerine fragmanı oynatsın. Ben yapmıştım istersen beraber tekrar yapalım 😄.

Hocam bir telefon uygulaması olsun. Telefonun kamerasını kullanarak, marketteki barkodları okutun. Uygulama size ürünü bulup özelliklerini fiyatını vs. sisteme kaydetsin ve diğer kullanıcıların verileriyle karşılaştırıp size ürünün en uygun hangi markette olduğunu söylesin. Kullanıcılar ürünleri sisteme kaydettikçe büyük bir indirim varsa, insanlar o ürünün hangi markette olduğunu ana sayfada görebilsin.

Tabii python bu konuda ne kadar başarılı bilemem. Ama opencv barkodları kolayca tanıyabilir.

Hocam bir telefon uygulaması olsun. Telefonun kamerasını kullanarak, marketteki barkodları okutun. Uygulama size ürünü bulup özelliklerini fiyatını vs. sisteme kaydetsin ve diğer kullanıcıların verileriyle karşılaştırıp size ürünün en uygun hangi markette olduğunu söylesin. Kullanıcılar ürünleri sisteme kaydettikçe büyük bir indirim varsa, insanlar o ürünün hangi markette olduğunu ana sayfada görebilsin.

Tabii python bu konuda ne kadar başarılı bilemem. Ama opencv barkodları kolayca tanıyabilir.
Telefon ve Python 🤔.

Zorluk kolaylık göreceli bir şey biraz. Aşağıdaki proje yeni başlayan için zor, birkaç yıl düzgün bir yerde çalışmış biri için 30 dklık iş.

Benim 45 dakikamı aldı her şeyiyle. Baya zevk aldım yaparken. Kodlarıda var elimde. Yapamazsan paylaşırım seninle.

Uygulama:

Aşağıdaki uygulamayı önce cli olarak,
daha sonra sqlite + cli olarak,
en son ise sqlite + tkinter ile yaz.

Ana ekranda, 2 seçenek koy. 1- Giriş 2- Kayıt ol
a- Giriş ekranında TC kimlik numarası ve parola sor. Öneki kayıtlarla eşleştiği takdirde Menü ekranı karşına gelsin. Eşleşme olmazsa sys.exit() .

b- Kullanıcı kayıt etme ekranı koy. Bu ekranda TC kimlik no, parola, bakiye bilgilerini iste ve bilgileri veri tabanına yaz. Kayıt tamamlandığında MENÜ ekranı karşına gelsin.

c- Menü ekranına 4 seçenek koy. 1- Göster 2-Nakit Ekle 3-Nakit Çek 4-Nakit Gönder 5-Çıkış

Göster ekranında, kişinin bakiye bilgisini göster.

Nakit Ekle ekranında, Yeni nakit bilgisi al ve mevcut bakiye değerine ekle.

Nakit Çek ekranında, mevcut bakiye yeterli ise bakiye değerinden düşür. Eğer bakiye yetersiz ise çekilemez uyarısı ver ve en fazla ne kadar nakit çekilebileceği söyle.

Nakit Gönder ekranında, gönderilecek kişinin TC numarası ve gönderilecek nakit bilgisini al. Mevcut bakiye yeterli ise bakiye değerinden düş ve gönderilen bakiye TC numarası girilen kişinin bakiyesine ekle. Eğer mevcut bakiye yetersiz ise gönderilemez uyarısı ver ve en fazla ne kadar nakit gönderilebileceğini söyle.

Her menü işleminde Menü ekranına geri dönebilmek için bir seçim koy.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı