Ortak internet kullanımı hakkındaki görüşleriniz nedir?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Üst komşu ile ortak internet kullanıyoruz. Komşunun kardeşlerinin ev uzaklığı 2-3 dakika. Son 2-3 aydır net karınca hızında. Herhalde EBA'ya giriyorlar. Girmelerine bir şey demiyorum ama her gün geceye kadar net neredeyse kullanılamaz halde. Baştan anlaştık ortak ödeyeceğiz diye sözümden caymak da istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst komşu ile ortak internet kullanıyoruz. Komşunun kardeşlerinin ev uzaklığı 2-3 dakika. Son 2-3 aydır net karınca hızında. Herhalde EBA'ya giriyorlar. Girmelerine bir şey demiyorum ama her gün geceye kadar net neredeyse kullanılamaz halde. Baştan anlaştık ortak ödeyeceğiz diye sözümden caymak da istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Hocam Mac adresi diye bir şey vardı modem arayüzünden internetin sadece yarı hızını onlara verin. Böyle bir özellik olmalı arkadaşım bahsediyordu bir ara tam emin olamadım şimdi.

MAC adresi filtreleme var o zaman hiç giremezler. Zaten onların MAC adreslerini bilmiyorum. Hız sınırlama özelliği kullandığımız modelde bulunmamakta.
Hız sınırı koyabilirsin ama yeterli olur mu bilemeyiz 🤠

EBA için 5 MB gibi. Bu arada internetinizin hızı kac?
Net 16 MBPS hız alıyoruz.

Sınırlama var. Marka modele göre modem arayüzleri değişiyor, kimilerinde biraz meşakkatli ama yaptıktan sonra İnternet gayet stabil olur. Ben 10 mbps ile sınırladım komşunun hızını, paket 24 mbps. Bizdeki cihazlara sınırlama olmayınca minimum 12-13 mbps, maksimum da 22 mbps alıyoruz. O komşuya kalmış artık :) Youtube'da bolca videolar mevcut bunla ilgili, uygularsınız.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı