Ortalama bir kasada kaç tane egzoz fan olmalı?

@Silinen üye en az senin yaşın kadar tecrübem var, o yüzden seni de göz ardı edilenlere ekleyip uğraşmayacağım, sana söz anlatacağıma hendek atlatırım daha iyi, sisteme para dökünce tecrübeli olmuyorsun öyle hemen, sıvı soğutman ve dikey montajın olunca da bilge olmuyorsun. "Corseir" fanın ve "2070süper" ekran kartının olması bilgisizliğini etkilemiyor.
@Ozan Tepecik sistemini ve sisteminin iyiliğini düşünüyorsan şu arkadaşı takma, belli ki okulu daha açılmamış. Forumda kime bu mesajı göstersen bana hak verecektir. Daha yazmayı bile bilmiyor bana hava akışında ders öğretmeye çalışıyor.

O zaman üste 2 intake tak, sıvı soğutmaya da yer varsa 2 fan daha takıp push-pull yap. Egzoz boş kalsın, zaten pozitif hava basıncından o hava oradan çıkar. Aktif egzozdansa senin için ek intake daha iyidir.

Hocam dediğiniz gibi üste 2 intake taktım ve egzozu boş bıraktım. Lakin sonuç olarak 82 dereceden 84 dereceye çıkış sağladı. Başka nasıl bir çözüm öneriniz var?

Hocam dediğiniz gibi üste 2 intake taktım ve egzozu boş bıraktım. Lakin sonuç olarak 82 dereceden 84 dereceye çıkış sağladı. Başka nasıl bir çözüm öneriniz var?
Sıvı soğutmaya herhangi bir müdahale yaptın mı? Senin kartının sıcaklığını asıl etkileyen ön intake çünkü yatay montajdasın. Sadece üstteki egzozu intake yapmak ekran kartına etki etmeyecektir. Senin sıvı soğutma işi bozuyor ya :(. Ben sırf o yüzden P360A aldım, olur da ileride sıvı soğutma alırsam öne takmamak için. Üstteki intake fanları radyatöre push-pull yapıp bir de öyle dener misin?

Sıvı soğutmaya herhangi bir müdahale yaptın mı? Senin kartının sıcaklığını asıl etkileyen ön intake çünkü yatay montajdasın. Sadece üstteki egzozu intake yapmak ekran kartına etki etmeyecektir. Senin sıvı soğutma işi bozuyor ya :(. Ben sırf o yüzden P360A aldım, olur da ileride sıvı soğutma alırsam öne takmamak için. Üstteki intake fanları radyatöre push-pull yapıp bir de öyle dener misin?

Tabii akşam onu da denerim. Ama olmadı kaderime razı gelecem. Hocam bir de ekran kartımdan dolayı bu ısınmalar normal diyorlar. Çok şükür CPU da böyle bir derdim yok. Zamanında vardı onun yüzünden gidip 240'lık sıvı soğutucuyu aldım işte. Benim canımı sıkan şu, kasanın maşallahı var öküz gibi mübarek amma ve lakin sıvı soğutucuyu anakart yüzünden üst tarafa montajlayamıyorum. Çok can sıkıcı çok :(

Yeni konular

Geri
Yukarı