Ortamlarda beni kimse takmıyor

Daha fazla  
Merhaba içimi dökmek ve tavsiye almak için yazıyorum. Son günlerde insanlara selam verip sohbet başlatanın hep ben olduğumu fark ettim. Sonra dedim ki dur bakalım bırakayım selam vermeyi sohbet başlatmayı bırakınca anladım işte takmamaya başladılar ben sohbet başlatırsam konuşuyorlar anca.
Ben ne yapmalıyım dostlar yalnız takılmak hiç mutlu olduğum bir şey değil.
2. abi bazı insanlar var bilirsinizi ya kendisine şirinlik yapmazsanız sizi takmaz yerin dibine gömecek kadar psijolojik baskı kurar bu insanlara nasıl davranılmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sende onları takma bir süre sen onları takmayınca onlarında sana işi düşecek mecbur muhatap olmak isteyecekler sonra sende onları takmasın olur biter.

Merhaba içimi dökmek ve tavsiye almak için yazıyorum. Son günlerde insanlara selam verip sohbet başlatanın hep ben olduğumu fark ettim. Sonra dedim ki dur bakalım bırakayım selam vermeyi sohbet başlatmayı bırakınca anladım işte takmamaya başladılar ben sohbet başlatırsam konuşuyorlar anca.
Ben ne yapmalıyım dostlar yalnız takılmak hiç mutlu olduğum bir şey değil.
2. abi bazı insanlar var bilirsinizi ya kendisine şirinlik yapmazsanız sizi takmaz yerin dibine gömecek kadar psijolojik baskı kurar bu insanlara nasıl davranılmalı?
Evet aynı durum bende de vardı. Engel attım. Sonra onlar sana geri dönüyorlar neden engel attın diye. 😀

Sürekli merhametli bir insan olma. Çünkü seni iyi temiz bir insan olarak görmüşler ve bir gün arkandan fırsat çevirip satarlar. Böyle insanlarla samimiliğinizi kesin.

Bu durum seni önemsemediklerini gösterir. Bu tars insanlarla iletişimin kes, Seni önemseyen insanlarla arkadşlık edersen bu tarz sorunlar yaşamazsın. Öte yanda millete yaranmak için kendinen ödün verme. Bu seni onların gözünde ayakcı veya saf salak sanmalarına nedende olabilir.

İnsanoğlu çıkara dayalı ilişkiler kuran bir varlıktır. Onlara dişe dokunur fayda sağlamıyorsan çok oralı olmazlar.
Güçlü olanın yalayanı çok olur. Bu güç ekonomik olabilir, fizyolojik olabilir, makam olabilir.

Kendini geliştir illaki iyi insanlar çıkacaktır ama kendine önem ver. Allah'ın bir sınavı gibi düşün. Kendini göster, spor yap, yazılım falan öğren ya da resme merakın vardır resim yap ama gösteriş için değil iyiliğin için. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı