Ortaokulda tutanak tutulması liseye girişte problem yaratır mı?

eymenoski

Yoctopat
Daha fazla  
8. sınıfım. Bugün okulda çocuk başka arkadaşlarımı kışkırtıp dalga geçtiği için sinirlenip kulağına yumruk attı. Kıkırdak kemiği zedelendi ve şişti. Şimdi yarını bekliyorum. Hocalar tutanak diyor. Lise girişlerinde istediğim okula puanım yetse bile tutanağı gördüklerinde alırlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
8. sınıfım. Bugün okulda çocuk başka arkadaşlarımı kışkırtıp dalga geçtiği için sinirlenip kulağına yumruk attı. Kıkırdak kemiği zedelendi ve şişti. Şimdi yarını bekliyorum. Hocalar tutanak diyor. Lise girişlerinde istediğim okula puanım yetse bile tutanağı gördüklerinde alırlar mı?
Ortaokulda yok diye biliyordum.

Bir şey olmaz kesinlikle, 8. sınıfta arkadaşım birinin burnunu kırmıştı ama hiçbir şey olmadı. Ortaokuldaki tutanakların hiçbir önemi yok. Rahat olun.

Eğer yılın geri kalanı boyunca herhangi bir sıkıntı çıkarmazsan, hatanı fark edip pişman olduğunu dersini aldığını belli etmezsen, tutarlar ve hatta cidden siciline de işler.

Genelde öğretmenler sene sonu disiplin kurulu toplantısı yaparlar orada ona göre karar verirler.
Ben lisede disipline gitmiştim hatta bayağı cezalar da aldım. Önemli olan sonrasında uyanık olmak yoksa hayatını kaydırırlar. Genelde öğrencilere kıyamazlar ve merhamet ederler ama başımdan geçtiği için bilirim işler çığrından çıkarsa hoca sana kafayı takarsa fena...

Bir şey olmaz. Ailenle konuşurlar en fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı