Çözüm OS X Boot Ekranında Bozulma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bazı kurulumlarda Boot esnasında Ekranın bozuk olduğu ( titreyeren görüntü vs) ile ilgili bazen konular geliyor. Bunun çözümü için Config.plist dosyasına aşağıdaki yamayı girmeniz sorunu çözecektir.

Config.plist dosyasını Clover Confgirator ile açın.
Kernel And Kext Patches seçeneğinde "kext to patch" yazan yerde (+) yazan yere tıklayın ve kodları girin.

Kod:
Comment: Boot graphics glitch, 10.10.x/10.11.x (credit lisai9093, cecekpawon)
Name: IOGraphicsFamily
Find: <01000075 17>
Replace: <010000eb 17>
Şöyle görünecek:
Screen Shot.png

Diğerr yöntem olarak Config dosyanızı text edit programı ile açıp kext to patch satırının altına aşağıdaki kodu yapıştırın:

Kod:
<key>KextsToPatch</key>
<array>
<dict>

<key>Comment</key>
    <string>Boot graphics glitch, (lisai9093, cecekpawon)</string>
    <key>Find</key>
    <data>AQAAdRc=</data>
    <key>Name</key>
    <string>IOGraphicsFamily</string>
    <key>Replace</key>
    <data>AQAA6xc=</data>
    </dict>
<dict>
</array>

Ayrıca Config GUI seçeneklerinde monitor ekran çözünürlüğünü tam olarak girmek ve BIOS' ta
CSM ve Legacy Boot (UEFI etkin) aktif etmekte bu hatayı çözmede yardımcı olabilir.

Son düzenleme:
teşekkürler hocam açılışta logoda kayma oluyordu. Bu kodlarla sorun giderildi. Ancak sanırım hata var kodlarda çünkü ben disabled: kısmını silerek sorunu çözebildim. Yani aşağıdaki gibi yaparak.

<key>Comment</key>
<string>Boot graphics glitch, (lisai9093, cecekpawon)</string>
<key>Find</key>
<data>AQAAdRc=</data>
<key>Name</key>
<string>IOGraphicsFamily</string>
<key>Replace</key>
<data>AQAA6xc=</data>

Geri Dönüş için teşekkür ederim. Kodda , hata yok. Ben bunu belirtmeyi unutmuşum. Yukarıdaki yama benim rehberlerde paylaştığım config dosyalarında öntanımlı olarak girilmiş ve disable olarak ayarlı. Sorun yaşarsan aktif etmek için senin de belirttiğin gibi disable kaldırmak yeterli. Ancak ben bu rehberde ki koddan disable kaldırdım şimdi.
Config.plist içindeki yamaları aktif etmek

Bu rehberde paylaştığımız config.plist dosyaları bir çok faydalı yamalar içeriyor. Tabiki her sistemin gereksinimleri farklı olduğundan, bunlar öntanımlı olarak devre dışı durumundalar. Bunları aktif etmek ise son derece kolay.
Mesela Config.plist içinde grafik hataları için “IOGraphicsFamiliy” yamasını kullanmak istiyorum. Bu yukarıda bahsettiğim gibi devredışı ve şu şekilde görüniyor: ‘disabled:IOGraphicsFamily’. Bunu aktif etmek için başındaki “disabled” kaldırmak yetiyor. Yani şu şekilde olacak: 'IOGraphicsFamily'

İşe yaramadı maalesef, sistem açılırken bir loading çubuğu oluyor ya o kısım bozuk ayrıca safaride dolaşırken,klasörlerde vs bozukluk oluyor.
(Yerleşik ekran kartını tanıttım.)
Birde clover boot ekranında çözünürlüğü ayarlayamıyorum. Clover Configurator üzerinden düzenledim ama işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı