OS X Kurulumunda Apple HFS bölümü gözükmemesi sorunu

Nefer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum.

Forum yöneticisi Recep bey'in dual boot kurulum videosu sayesinde Mavericks kurmaya çalıştım. Ama tabiki bazi yerlerde hata ve yanlışlar oldu.

İlk krurlumda BIOS ayarlarından AHCI yapmadan IDE olarak kurmusum. Sonra BIOS'u AHCI olarak degistirince SATA disk gozukmez oldu. Bu sorunu bir turlu cozemedim bir cok fix dosyasi ve yontem denedim olmadi.

Sonra forumdan AHCI yerine ide olarak kurulum icin gerekli kext indirdim ve transmacle USB'de gerekli yerdeki dosyayla degistirdim ve kuruluma gectim.
Daha oncede kurulum yapmis oldugum disk bu sefer kurulumda gozukmez oldu. Disk sildim tekrardan bicimlendirdim olmadi.

Bu sorunu nasil cozebilirim?
Diğer sorum da AHCI yapinca sadece slave disk gozukuyor ona kurmus olsam sata mac de gozukurmu ?( Çünku icinde resimlerim var )

Simdiden yardimlariniz icin cok tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkeze merhaba türkçemi düzelttim ve geri geldim.

Sorunum kurulum öncesi bios ayarlarını ahci yapınca sata disk gözükmüyor. Windowsu silip tekrardan yükleme yapmamada izin vermiyor.

Kurulum ekranına kadar geliyorum ama usb haricinde hiç bir disk gözükmüyor
Forumda ögrendigim kadarıyla diskin mbr olmasından dolayı böyle bir sorun çıkarıyormus tabii emin deyilim. Mbr disk için olan yamayı indirdim ama bu dosyayı nereye kopyalayacagımı bilmiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende bios içinde sadece " config sata" var seçenekleride ide ahci ve legacy Ahci yapınca disk hiç gözükmüyor clover dan kurulum ekranına bile gelemiyorum.
Eğer ide olarak başlatırsam dil seçeneklerine geliyorum ama kurulacak disk çıkmıyor sadece usb kurulum gözüküyor.

Bu arada disk şekli MBR belki ondandır ama onuda çözemedim.

Sen bu sisteme Mountain Lion kurmayı dene. Yosemite olmayacaktır ona.

Mavericks deniyordum ben... Benim için pek farketmez hangisi ama Lion denesemde bu disk gözükmeme olayını yine karşıma gelir diye düşünüyorum.
Forumda mavericks MBR için olan yamayı nasıl kurabilirim anlatabilir misin ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı