OS X Lion InstallESD.DMG dosyası nereden bulunur?

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Eski bilgisayarıma OS X Lion kurmak istiyorum ama internette herhangi bir Hackintosh için imaj yok. Ben de Apple'ın sitesinden yükleyici indireyim dedim doğal olarak açılmadı tabii, Pandora's Box ile yükleyici seçip USB'ye yazdırmaya çalıştım ama yine olmadı. Ben de yükleyici olmayan direkt OS X Lion'un DMG dosyasını bulayım dedim, buldum ama yine Pandora's Box ile yazdırmaya çalışınca yazdırmıyor. Anladığım kadarıyla InstallESD. DMG dosyası istiyor program. İlk myHack ile deneyecektim ama o programda garip bir hata var, internette çözümünü aradım bulamadım. Neyse bu OS X Lion'un InstallESD.DMG dosyasını nereden bulacağım ya da çıkartacağım?

Screen Shot 2022-04-08 at 20.59.26.png

Screen Shot 2022-04-08 at 20.59.40.png

İnternette bulduğum Lion'un DMG dosyasının içindeki dosyalar da bunlar.

Screen Shot 2022-04-08 at 21.01.02.png

Buradan indiremiyor musun?
Hocam bunu indirdim ama içinde bir InstallESD.dmg dosyası bulamadım, yine Pandora's Box ile dmg'yi seçip yazdırmayı denedim ama üstte attığım fotoğraf ile aynı şekilde kaldı. DMG'nin içindeki .pkg dosyasını açınca yükleyici geliyor ama doğal olarak Monterey kullandığım için açılmıyor.
Screen Shot 2022-04-08 at 21.14.38.png

Apple'dan indirdiğim dosya:
Screen Shot 2022-04-08 at 21.15.40.png

Screen Shot 2022-04-08 at 21.16.07.png

İndirdiğin DMG dosyasının uzantısını RAW olarak değiş ve RAW olarak kullan dedikten sonra balenaEtcher ile yazdırmayı dene.
Yazdırdım ama bundan sonra ne yapacağım? MultiBeast'ı kurmaya çalıştım ama hata verdi. Yoksa siz diğer DMG dosyasını mı demiştiniz? Çünkü USB'nin içeriği bu şekilde. Başka bir şey mi yapmam lazımdı? Daha önce hiç böyle eski bir sisteme hazır imaj olmadan kurmadığım için pek bilmiyorum, internetteki rehberlerde de Lion kurulu sistemde yükleyici açıp kurmuşlar o yüzden biraz kafam karıştı.
Screen Shot 2022-04-08 at 21.50.49.png

Bu sefer de diğer DMG ile denedim ama bu sefer hiç izin vermiyor kurmaya. Sanırım yaptığım işlemler yanlış.
Screen Shot 2022-04-08 at 22.17.37.png

Acaba sanal makineye Lion kurup oradan UniBeast ve MultiBeast ile USB hazırlayabilir miyim? Şu an bunu denemek daha mantıklı geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı