Osman Kavala müebbet hapis cezası aldı

@ZCPS21 bu tarz eylemlere katılmak da sakıncalı. Terör örgütü yandaşları da katılıyor illaki. Terör örgütü propagandası yapıyorlar, amacından sapıyor.
Yeri geldiğinde hakkımızı aramalıyız hocam, bugün sen-ben korkarsak yarın sus pus otururuz.

Ortada AİHM kararı var serbest kalması yönünde. O yüzden içler acısı bir durum hukuki olarak.

AİHM uzun tutukluluk süresini eleştiriyordu. Ya cezasını verin ya salın ya da tutuksuz yargılayın diyordu. Suçsuz bu adam salın diyemez iç hukuk yolları tükenmeden.

Osman Kavala ben siyasi ve askeri casusluktan ceza alır diyordum ama gitti gezi davasından aldı ilginç bir biçimde. Tam belgeler nedir deliller gerekçeler nedir bilmiyorum ama bu ceza bayağı ağır gibi geldi bana. Üst mahkemeden dönecektir bu ceza... Ya da ceza kesinleşecekse deliller belgeler net ve kesin bir diller kamuoyuna da açıklanmalı.

Yoksa şimdiden muhalefet devran dönsün hepsini geri serbest bırakacaz gibi açıklamalar yapıyor. (Lafa geldi mi yargıya müdahale etmeyeceğiz deyip iktidar olursak direk serbest bırakacaz Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ı denmesi de ilginç.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı