Osmangazi Köprüsünü Kullandınız Mı?

Kardeş dedinki tek ücretli ülke Türkiye.
Bende dedim-ki tek değiliz.
Gerçek olan bu.
Diğer ülkelerle olan aramızdaki uçurum çok fazla. Varsayalım ki haklısın kaynaklara göre böyle bir şey var kabulümdür. Ama o ülkenin insanlarına hükümetleri köprü yapmamakla kalmamış, bizzat halkın bir çok sorununu gidermiştir. Bunu yaptıktan sonra köprüden istediği kadar kaç yüz euro alırsa alsın önemi yok. Ama burada insan hayatı dışında hiç bir şey ucuz değil. Önce temel sıkıntıları çöz 100₺ de olsa vatandaşın 'çok fazla' diyemeyeceği düzenlemeler yap, canım feda ilk ben geçeyim. Zaten hepimiz geçmiş olduk o ayrı mesele.

Haklısın diğer halkların refahı bizden fazla olabilir. O refahı nasıl sağladığı önemli. Avrupa ülkelerinin yüzde 80'ni sömürgeci devleti bu da diğer bir gerçek. Öyle refahın içine beraber edelim. Biz kendi ülkemize bakalım. Daha refah daha güzel nasıl yaşarız. Bizim önceliğimiz bu olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısın diğer halkların refahı bizden fazla olabilir. O refahı nasıl sağladığı önemli. Avrupa ülkelerinin yüzde 80-ni sömürgeci devleti bu-da diğer bir gerçek. Öyle refahın içine beraber edelim. Biz kendi ülkemize bakalım. Daha refah daha güzel nasıl yaşarız. Bizim önceliğimiz bu olmalı.
Elbette kardeşim. Benimde ilkem ve hedeflerim bu yönde. Ben köprü üzerinden avrupa seviciliği yapmıyorum yanlış anlaşılmasın, ne kadar onursuz olduklarını zaten biliriz ve geçmiş tarihte de yazmaktadır. Ama onların vatandaşlarına sunmuş olduğu imkanlar bizden fazla, bizde bunun için çalışmalıyzız. Bu şekilde ilerlemek hepimizin yararına olacaktır kardeşim.

Aynen katılıyorum sana.

Haklıya hakkını işini yapana desteğini vereceksin. Haksızlığa uğradında-da hakkını aramasını bileceksin. Bir olmayı hiç bir zaman unutmayalım yeter gerisi fasa fiso olur bizim için.

Devlet bir hizmet yapmış iyi ve ya kötü bir şekilde bunda faydalanıyoruz. Yanlışını eliştireceksin illaki ama bu köprü bize kısa vadede her daim pahalı gelecek. Uzun vadede asıl faydasını görecez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi, bu proje bir ring projesi. İzmir ayağı açılmadan değerlendirmemek gerek. Üsküdar'dan Bursa ya 1.5 saat de gidebiliyorsunuz.@Semih Demir

Ring ne demek bilmiyorum ama anladığım kadarıyla bu daha büyük bir projenin ayağı gibi bir şey. Bu sözünüze kesinlikle katılıyorum çünkü şuan Trabzon'da da büyük bir proje var. Dağları filan deldiler, binaları yıktılar ve yol yapıyorlar. Adını tam olarak bilmiyorum projenin ama şöyle bir uzaktan bakınca gereksiz gibi görünse de eğer bu daha büyük bir projeyse çok mantıklı olabilir.

Şu ülkeyi diğerleri ile kıyaslayacağınıza daha güzel yapmaya çalışsanız şuan çok daha güzel bir yerdi burası.

Yolların paralı olması normal yap işlet devret mantığıyla yapılıyor, sıkıntı fiyatlarda değil bu fiyatların böyle olmasına sebep olan şey. Yabancı firmalar ile olan anlaşmalar. Yok şu kadar büyük bu kadar ilk olmasının bir önemi yok tamamını senin mühendislerin yapmadıktan sonra başka firmalar yaptıktan sonra fiyata şaşırmamak gerek. Umarım daha fazla bu şekilde yapı olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı