Ostim Teknik Üniversitesi nasıldır?

Discord'unu atar mısın oradan alım yapayım.
ananas9121

Zorluk hocadan hocaya göre değişiyor. Matematik dersleri sıkıntılı olabiliyor bazen. Çan eğrisi genelde yapıyorlar, sınıf ortalamasına göre.

Peki finalde geçme notu diye bir şey var mı? Mesela vizeden 90 aldım finalden ve bütten min 50 almazsan dersten kalırsın gibi şeyler var mı?

Peki hocam alttan dersiniz var mı şu an? Lanet olsun böyle derse veya hocaya dediğiniz dersler oldu mu 1.sınıfta?
2.dönem online olmasına rağmen mat 2 (calculus 2)'nin sınavı açık uçluydu. Ucu ucuna geçtim 49la. Ayrıca yatay geçiş yaptım geçen ay. Gittiğim okulda birçok dersin AKTS kredisi daha yüksek olduğu için alttan alacağım çok ders olacak ama daha köklü bir üni olduğu için sıkıntı değil

Dediğiniz gibi o sıralamalar da Ankara için başka mühendislik bulmak zor. Ankara dışı da istemiyorsanız, tercih edilebilir.
Olumlu yönleri de ise staj imkanı, metroya yakınlığı.

1. sınıf olmama rağmen 15 günlük staj (iş yeri eğitimi adı altında geçiyor) imkanım oldu. Bölümde sadece belli kişilerin staj imkanı oldu (tahminimce ortalamaya göre) yüz yüze stajı olmayanlar Online eğitim aldılar. Yüz yüze staj benim için olumlu bir deneyim oldu.
Hocalar için ise şunu diyebilirim: Sektörün içinde deneyimli hocalarımız da var, PDF'ten ezbere okuyan da.

Ayrıca biliyorsundur, mühendislikler için birçok okulun verdiği eğitim senin için sadece bir basamak olmalı. Bunu düşünerek tercih yapılmasını öneriyorlar. Başka şehirden üniversiteler yazmayacak isen tercihlerin arasına yazabilirsin ama dediğim gibi çok bir şey bekleme. Hangi okula gidersen git, kendini geliştirmeye çalış.

Kral bir şey sorabilir miyim?

Bu sene ostim düşünüyorum %50 burslu üniversitede dersten başarısız olursam burs kesintisi gibi bir şey oluyor mu?
Bir veya birkaç dersten kalırsan sıkıntı olmaz diye biliyorum. Genel ortalama ve okuduğun yıl daha önemli olabilir. En iyisi öğrenci işlerini aramak. Ama Ben %100 burslu okumuştum ilk sene. Sonra da geçiş yaptım başka yere. Çok iyi bilmiyorum o yüzden

Yeni konular

Geri
Yukarı