Ostim Teknik Üniversitesi nasıldır?

Ostim Bilgisayar Müh. bölümündeyim, birinci sınıf.
kardeş ben de hataydayım malum depremlerden dolayı istanbul ve çevresini pek istemiyorum ankarada yazılım sektörü iyi diye düşündüğümden orayı istiyorum ama devletler gelir mi emin değilim. Tam burslu ostim gelir gibime geliyor ve aslında bir yandan iş yeri eğitimi koymalarını baya beğeniyorum her dönem. Tecrübeli yapmaları çok hoş. Benim sorunum maddiyat. Dersten kalınca vb herhangi bir durumda bu tam bursluluk kesiliyor mu? Barınma için kykda kalıcam mecburen o mümkün mü mesela

Kardeş ben de hataydayım malum depremlerden dolayı İstanbul ve çevresini pek istemiyorum Ankara'da yazılım sektörü iyi diye düşündüğümden orayı istiyorum ama devletler gelir mi emin değilim. Tam burslu ostim gelir gibime geliyor ve aslında bir yandan iş yeri eğitimi koymalarını bayağı beğeniyorum her dönem. Tecrübeli yapmaları çok hoş. Benim sorunum maddiyat. Dersten kalınca vb herhangi bir durumda bu tam bursluluk kesiliyor mu? Barınma için KYK'da kalacağım mecburen o mümkün mü mesela.

Hocam ostim teknik de %50 indirimli okuyan kuzenim var o KYK yurtlarında kalıyor dersten kalma durumundq da dönem uzarsa mecburen para ödemek lazım ama arayıp sordum yanlış hatırlamıyorsam 1.80 ortalama altına düşmedikçe burs kesilmiyor zaten 2.0 da en düşük diploma notu.

Merhaba hocam dün sizi gruba almıştım ;)

Ben de ostim PC müh kazandım bugün yerleştim beni de alabilir misin gruba?

Dediğiniz gibi o sıralamalar da Ankara için başka mühendislik bulmak zor. Ankara dışı da istemiyorsanız, tercih edilebilir.
Olumlu yönleri de ise staj imkanı, metroya yakınlığı.

1. sınıf olmama rağmen 15 günlük staj (iş yeri eğitimi adı altında geçiyor) imkanım oldu. Bölümde sadece belli kişilerin staj imkanı oldu (tahminimce ortalamaya göre) yüz yüze stajı olmayanlar Online eğitim aldılar. Yüz yüze staj benim için olumlu bir deneyim oldu.
Hocalar için ise şunu diyebilirim: Sektörün içinde deneyimli hocalarımız da var, PDF'ten ezbere okuyan da.

Ayrıca biliyorsundur, mühendislikler için birçok okulun verdiği eğitim senin için sadece bir basamak olmalı. Bunu düşünerek tercih yapılmasını öneriyorlar. Başka şehirden üniversiteler yazmayacak isen tercihlerin arasına yazabilirsin ama dediğim gibi çok bir şey bekleme. Hangi okula gidersen git, kendini geliştirmeye çalış.

Hocam vize ve finallerde gereksiz derecede zorluyorlar mı? Bir de belirli bir geçme notu var mı yoksa çan sistemine göre mi belli oluyor.

Kardeş ben de hataydayım malum depremlerden dolayı İstanbul ve çevresini pek istemiyorum Ankara'da yazılım sektörü iyi diye düşündüğümden orayı istiyorum ama devletler gelir mi emin değilim. Tam burslu ostim gelir gibime geliyor ve aslında bir yandan iş yeri eğitimi koymalarını bayağı beğeniyorum her dönem. Tecrübeli yapmaları çok hoş. Benim sorunum maddiyat. Dersten kalınca vb herhangi bir durumda bu tam bursluluk kesiliyor mu? Barınma için KYK'da kalacağım mecburen o mümkün mü mesela.

Konuştum ben üniyle okul uzarsa bıraktığın dersin AKTS'leri toplamı başına 1800 TL ücret ödeniyor.

Son düzenleme:

Hocam vize ve finallerde gereksiz derecede zorluyorlar mı? Bir de belirli bir geçme notu var mı yoksa çan sistemine göre mi belli oluyor.

Konuştum ben üniyle okul uzarsa bıraktığın dersin AKTS'leri toplamı başına 1800 TL ücret ödeniyor.

Discord'unu atar mısın oradan alım yapayım.

Zorluk hocadan hocaya göre değişiyor. Matematik dersleri sıkıntılı olabiliyor bazen. Çan eğrisi genelde yapıyorlar, sınıf ortalamasına göre.

Geri
Yukarı