Ostim Teknik Üniversitesi nasıldır?

Açıkçası değilim. Bazı köklü üniversitelerin aynı bölümünü çok az puanla kaçırmıştım.Biraz anlatabilirim okulu istersen ama kısacası Ostim'i şu anlık önermiyorum. Önümüzdeki yıllar için umarım daha iyiye gider, sonuçta yeni bir üniversite. Çok bir şey de beklememek lazım

Açıkçası değilim. Bazı köklü üniversitelerin aynı bölümünü çok az puanla kaçırmıştım. Biraz anlatabilirim okulu istersen ama kısacası Ostim'i şu anlık önermiyorum. Önümüzdeki yıllar için umarım daha iyiye gider, sonuçta yeni bir üniversite. Çok bir şey de beklememek lazım.

Hocam okul içinde iyi kötü deneyimlerinizi anlatırsanız benim için harika olur çünkü sıralamsm ostim teknik e yetecek gibi duruyor.

Hocam okul içinde iyi kötü deneyimlerinizi anlatırsanız benim için harika olur çünkü sıralamsm ostim teknik e yetecek gibi duruyor.
Öncelikle kampüs olsun, genel öğrenci çevresi olsun "lise 5" havası veriyor. Daracık okul, kantin pahalı...Çok sosyal/atılgan biri değilsen sosyal hayat yok sayılır.

Ayrıca okulda birçok yabancı öğrenci var ve bazıları kaliteyi düşürüyor (bunun hakkında fazla yorum yapmayacağım uzun konu :d) Hocaların kalitesi ise değişiyor ama genelde öğrenciyi çok sıkmıyorlar. Ödev, sunum vb. çok az veriliyor. Online'da ise durum farklı değil. Uzaktan yarım yamalak anlatılan dersin vizesini zorladılar. Matematikte full kopyayla bile sınıf ortalaması 50 geldi :D Ayrıca ingilizce eğitimi yetersiz. Lisede gördüğüm ingilizce dersleri daha zorlayıcıydı. Daha anlatabileceğim şeyler var ama olumsuz olanlar ağırlıkta maalesef :(

Sıralama yeterse Ankara Üni, AYBÜ, Gazi gibi devlet üniversitelerini tercih etmek daha mantıklı olur bence. Başarılar!

Öncelikle kampüs olsun, genel öğrenci çevresi olsun "lise 5" havası veriyor. Daracık okul, kantin pahalı...Çok sosyal/atılgan biri değilsen sosyal hayat yok sayılır.

Ayrıca okulda birçok yabancı öğrenci var ve bazıları kaliteyi düşürüyor (bunun hakkında fazla yorum yapmayacağım uzun konu :d) Hocaların kalitesi ise değişiyor ama genelde öğrenciyi çok sıkmıyorlar. Ödev, sunum vb. çok az veriliyor. Online'da ise durum farklı değil. Uzaktan yarım yamalak anlatılan dersin vizesini zorladılar. Matematikte full kopyayla bile sınıf ortalaması 50 geldi :D Ayrıca ingilizce eğitimi yetersiz. Lisede gördüğüm ingilizce dersleri daha zorlayıcıydı. Daha anlatabileceğim şeyler var ama olumsuz olanlar ağırlıkta maalesef :(

Sıralama yeterse Ankara Üni, AYBÜ, Gazi gibi devlet üniversitelerini tercih etmek daha mantıklı olur bence. Başarılar!
Hocam merhabalar, birkaç sorum var. Yardımcı olabilir misiniz?

Ostim teknik için yukarıda “ lise 5 “ havası veriyor ve sosyal hayat olarak iyi değil yazmışsınız, peki tercih edilebilir olumlu yönleri nelerdir? Olumsuz yönleri okunmayacak kadar fazla mı peki? 41k yaptım Ankara’da iyi mühendislikler bulamıyorum Ostim tercih edilebilir mi?

Ostim teknik için yukarıda “ lise 5 “ havası veriyor ve sosyal hayat olarak iyi değil yazmışsınız, peki tercih edilebilir olumlu yönleri nelerdir? Olumsuz yönleri okunmayacak kadar fazla mı peki? 41k yaptım Ankara’da iyi mühendislikler bulamıyorum Ostim tercih edilebilir mi?
Dediğiniz gibi o sıralamalar da Ankara için başka mühendislik bulmak zor. Ankara dışı da istemiyorsanız, tercih edilebilir.
Olumlu yönleri de ise staj imkanı, metroya yakınlığı.

1. sınıf olmama rağmen 15 günlük staj (iş yeri eğitimi adı altında geçiyor) imkanım oldu. Bölümde sadece belli kişilerin staj imkanı oldu (tahminimce ortalamaya göre) Yüzyüze stajı olmayanlar online eğitim aldılar. Yüzyüze staj benim için olumlu bir deneyim oldu.
Hocalar için ise şunu diyebilirim: Sektörün içinde deneyimli hocalarımız da var, pdf'ten ezbere okuyan da.

Ayrıca biliyorsundur, mühendislikler için birçok okulun verdiği eğitim senin için sadece bir basamak olmalı. Bunu düşünerek tercih yapılmasını öneriyorlar. Başka şehirden üniversiteler yazmayacak isen tercihlerin arasına yazabilirsin ama dediğim gibi çok birşey bekleme. Hangi okula gidersen git, kendini geliştirmeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı