Otizmli biri hayatında başarılı olabilir mi?

c1grico

Femtopat
Ben otizm spektrum bozukluğu hastasıyım. 2025 yılında YKS sınavına gireceğim lakin hastalığımdan dolayı kaygılıyım. Derdimi anlatmakta sıkıntı çekiyorum, yani benim gibi otizmli bireyler hayatında zor olan şeyleri becerebilir miyim sizce?

Ben otizm spektrum bozukluğu hastasıyım. 2025 yılında YKS sınavına gireceğim lakin hastalığımdan dolayı kaygılıyım. Derdimi anlatmakta sıkıntı çekiyorum, yani benim gibi otizmli bireyler hayatında zor olan şeyleri becerebilir miyim sizce?
Tabiki olabilirsiniz. Mesela celal şengör de de hafif otizm var. Ama profesör olabilmiş. Dert etmeyin.

Sizinkiyle uyuşuyor mu bilmiyorum ama duyduğum kadarıyla otizm hastaları belli bazı problemler yaşasa da kendi alanlarında aşırı konsantrasyon ile uzmanlaşabiliyorlar. Hatta ortalama düzeyde bir insandan daha üstün odaklanma becerilerine sahipler diye biliyorum.

Hatta otizmli insanlar normal insanlardan daha zekidir mucize doktor isimli dizidede anlatılıyor bu sen başarabilirsin biz sana güveniyoruz.

Celal Şengör'de otizm yok.
Celal Şengör'de bende de bulunan asperger sendromundan var. Hafif otizm yani.
1705507602047.png

Geri
Yukarı