Otomatik onarıma hazırlanıyor hatası

Furkan_Can

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523230954
Selam dostlar. HP Pavilion Power 15 laptop kullanıyorum. Bazı sorunlar yaşadım ve yavaş yavaş hepsini çözdüm. Şimdi bilgisayarı açarken bu hata ile karşılaşıyorum. Bazen uzun süre boyunca bir tepki vermiyor bazen de ınaccessible Boot device hatası geliyor. Daha iyi anlaşılması için resimleri ekleyeceğim. Bu arada sistem testinde HDD ve SSD sağlam görünüyor. Windows SSD'ye kurulu. Format atmayı deniyorum fakat Windows logolu format ekranı gelmiyor. HP logosu gelip kısa süre sonra kapanıyor. Bilgisayarda önemli bir belge yok, format atmak vs. sorun olmaz, yeterli problemi çözebilelim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210113_122519.jpg
    IMG_20210113_122519.jpg
    140,4 KB · Görüntüleme: 502
  • IMG_20210113_122909.jpg
    IMG_20210113_122909.jpg
    349 KB · Görüntüleme: 343
Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz aniden vs sürekli kapanıyorsa bu hatayı almanız normal sistem dosyaları bozulduğu için geri yükleme noktası var ise öyle düzeltebilirsiniz. Tabi format atmakta düzeltmekte.

Windows dosyaları bozulmuş. Otomatik onarım ekranında, Gelişmiş Seçenekler, Sorun Gider, Gelişmiş Seçenekler, Komut İstemi. Şu kodu gir:

sfc /scannow

Tamamlandıktan sonra,

chkdsk c: /f /r

Komutunu gir.

Komut istemi açılmıyorsa, Komut İstemi seçtiğin yerde Başlangıç Ayarları bölümünden bilgisayarını Güvenli modda başlat. Adımları uygula.

Sisteminiz aniden vs sürekli kapanıyorsa bu hatayı almanız normal sistem dosyaları bozulduğu için geri yükleme noktası var ise öyle düzeltebilirsiniz. Tabi format atmakta düzeltmekte.
Bilgisayarı hiç açamıyorum. Gelebildiğim son nokta bunlar. Format atmayı deniyorum ama dediğim gibi, atılmıyor. Daha önceden format çok attım, acemi değilim ama atılmıyor şu an maalesef. Win 10 indirip rufus ile yazdım. BIOS dan USB 1.sıraya getirip UEFI den USB seçtim ama HP logosu gelip kapanıyor bilgisayar. Windows logolu format ekranı gelmiyor.

Bilgisayarı hiç açamıyorum. Gelebildiğim son nokta bunlar. Format atmayı deniyorum ama dediğim gibi, atılmıyor. Daha önceden format çok attım, acemi değilim ama atılmıyor şu an maalesef. Win 10 indirip rufus ile yazdım. BIOS dan USB 1.sıraya getirip UEFI den USB seçtim ama HP logosu gelip kapanıyor bilgisayar. Windows logolu format ekranı gelmiyor.
BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedin mi?

Bilgisayarı hiç açamıyorum. Gelebildiğim son nokta bunlar. Format atmayı deniyorum ama dediğim gibi, atılmıyor. Daha önceden format çok attım, acemi değilim ama atılmıyor şu an maalesef. Win 10 indirip Rufus ile yazdım. BIOS'dan USB 1.sıraya getirip UEFI'den USB seçtim ama HP logosu gelip kapanıyor bilgisayar. Windows logolu format ekranı gelmiyor.

Büyük ihtimalle harddisk artık rahmetine kavuştu eğer garantisi var ise bir servise gönderin yoksa RAM'leri söküp silgiyle uçlarını silip temizleyip geri kapatın anlamıyorsanız bir tamirciye gösterin ama başında bekleyin yine de.

Büyük ihtimalle harddisk artık rahmetine kavuştu eğer garantisi var ise bir servise gönderin yoksa RAM'leri söküp silgiyle uçlarını silip temizleyip geri kapatın anlamıyorsanız bir tamirciye gösterin ama başında bekleyin yine de.
Harddisk ile alakası yok. USB ile Boot etmesine rağmen bu hata ile karşılaşıyormuş. BIOS kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedin mi?
BIOS ayarlarını default yaptım. Sonra dediğim gibi usb seçtim format işlemleri için ama Windows logolu format ekrani gelmiyor. Garanti yok, HDD sistem testlerinde sorunsuz görünüyor. Bozuk olma ihtimali hala varmıdır ki? Bir de otomatik yükleme ekranı diye bir yer gelmiyor ki?

Harddisk ile alakası yok. USB ile Boot etmesine rağmen bu hata ile karşılaşıyormuş. BIOS kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

BIOS kendi kendine sıfırlanmaz kolay kolay lakin hiç açılmıyor ise BIOS dışında farklı bir sıkıntısı olabilir hocam ben genel olarak HDD de problem olduğunu belirttim BIOS ayarlarına giriş yapabiliyorsa arkadaş oradan doğru Boot seçeneğini seçmesi lazım SSD'ye kurulu ise Windows onu tekrardan ilk Boot seçeneği olarak seçip açabilmesi lazım. Ama ayıretende farklı bir hata almıyor çözemedim tam olarak.

BIOS kendi kendine sıfırlanmaz kolay kolay lakin hiç açılmıyor ise BIOS dışında farklı bir sıkıntısı olabilir hocam ben genel olarak HDD de problem olduğunu belirttim BIOS ayarlarına giriş yapabiliyorsa arkadaş oradan doğru Boot seçeneğini seçmesi lazım SSD'ye kurulu ise Windows onu tekrardan ilk Boot seçeneği olarak seçip açabilmesi lazım. Ama ayıretende farklı bir hata almıyor çözemedim tam olarak.

BIOS hard reset için bilgisayarı güç kaynaklarından çekip 30 saniye güç tuşuna basılı tutmak gerekiyormuş. Sonra birkaç dakika bekleyip tekrar güç verince zaten bilgisayarı açtığımda CMOS reset yazıyordu. BIOS sıfırlamayı denedim sanırım değil mi?

Geri
Yukarı