Otomatik vs Manuel otomobil

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    60

Akif9748

Kilopat
Makaleler
15
Hangisi daha keyif veriyor size? :)
Ben test ettim, iki aynı arabayla:
İ20 2017 Style benzinli otomatik ve dizel manuel.

Sonuç, otomatik olanın benzinli oluşu hoşuma gidiyor ama araba gitmiyor, 4 vites olduğu için, yokuşlarda sadece bağırıyor. Ben de manuele alıyorum sürekli.
Rahatlığı bana fark etmedi açıkcası. Sadece otomatiğe binince dururken son ayağımı da basıyorum ilk 5 dk, debriyaj var sanıyorum.

Tabi bu benim sürdüklerimle alakalı.

Ben manuel diyorum, o patinajı otomatik çekemiyor. Ve otomatikte kontrol bendeymiş gibi hissedemiyorum, siz ne dersiniz?

Konunun otomobil kategorisinde açılması lazımdı ancak orada da anket yok.

Arabasına göre değişir. Günlük kullanımda otomatik bir araç tercih ederim fakat zevk için bindiğim bir otomobil manuel olmalı bence.

Gündelik yaşamda rahatlık ve konforu, sürüş zevkinden önde tuttuğum için ben otomatik diyorum. Özellikle İstanbul gibi hemen hemen günün her saatinde trafik olan bir şehirde manuel kullanmak büyük amelelik gibi hissettiriyor.

Ha 2-3 arabaya sahip olacak kadar refah içinde olurum, o zaman 1 arabamı zevk için manuel ve performanslı bir şey tercih edip, hafta sonu kullanabilirim. Bunun dışında zorunda kalmadıkça manuel tercih etmem.

Otomatik. O kadar para veriyorum bir de vites atmak ile mi uğraşacağım? Oldu olacak pedal da çevireyim :D

Geri
Yukarı