Otomobillerde en gereksiz bulduğunuz şeyler?

Katıyor katmasına da, günümüzde hem cam tavan ekleme masrafı ciddi anlamda fazla, hem de bakım masrafları. Bunun dışında eksileri de var. Yoksa iç mekana kattığı hava ve ferahlık tartışılmaz zaten.

Şu da var tabii, garajım yoksa cam tavan almak istemezdim.

Türkiye'ye uymuyor işte ya, özetle. :D
Eskiden araç fiyatları bu kadar uçuk olmadığı için almışken iki üç koyup almıştım, cidden opsiyon fiyatları uçuk bir şekilde ilerliyor.

Cam tavanı kabul etmemin nedeni bu oldu. Sokakta park edecek yer olmuyor diyerek buradaki kapalı otoparktan yer kiraladım. Başka türlü o tavanla yağmurlu/fırtınalı günlerde gözüme uyku girmez stresten. :D
Garaj candır kesinlikle, 5 yıldır dolu yağsa umrumda değil ; önceden battaniye öreteceğim diye bir tarafımı kırıyordum. Şimdi ise kahve içip insanların koşuşturmasını izliyorum :)

Şimdi ise kahve içip insanların koşuşturmasını izliyorum. :)
İzlemek yoruyordur da. :D

71ya7x3XH2L.jpg

Öyle demeyin, 7 yıl lojman bodrumunda kaldım ve haliyle de çocuklar güneş dahi göremedi. Hatta 12 yıl önce 60 liradan ödediğim kira 7 yıl sonunda 123 lira olarak bitmişti :) Binanın çürük raporu oluştuğu için çıkmamı istemişlerdi, ben de fedakarlık yapıp 4+1 ev aldım malum 3 çocuk olunca ; hayat cidden zor. Allah herkese kolaylık versin, hele şu pandemide işler çok daha zor. Buzdolabı 18 yıllık idi, daha yeni borçları düzene soktum ; hazır boştayken de halledeyim dedim buzluk ile dondurucu 10.480 TL tuttu, millet nasıl da evleniyor şu devirde aklımdan bile geçiremiyorum 😐

Millet nasıl da evleniyor şu devirde aklımdan bile geçiremiyorum 😐

Nasıl evleniyorlar, karı koca deli gibi çalışıyorlar. Hayatlarının güzel zamanlarında fedakarlık yapıyorlar. Ev taksiti, araba taksiti derken uzuyor liste. Gerçi hesabını kitabını bilen, tutumlu ve aklı başında iki insan evlendiğinde, bir şekilde ayakta kalınıyor ya bence.

Bazen aileler de destek çıkıyor ama o da zorlaştı bence. Çünkü her şeyin fiyatı pahalılaştı, eldeki birikimin bile yetmiyor artık. Ki bu dediklerim de, yukarıda da dediğim gibi aklı başında iki insan ve aile evleniyorsa oluyor. Evlenmeye karşı tarafı sömürmek olarak bakanlar için, çoook farklı bir tablo var.

Bazıları da evlenmiyor tabii. Şu dönemde, kendim de dahil kimseye ne evlen ne de evlenme diyebilirim. :D

Nasıl evleniyorlar, karı koca deli gibi çalışıyorlar. Hayatlarının güzel zamanlarında fedakarlık yapıyorlar. Ev taksiti, araba taksiti derken uzuyor liste. Gerçi hesabını kitabını bilen, tutumlu ve aklı başında iki insan evlendiğinde, bir şekilde ayakta kalınıyor ya bence.
Eskiye göre bu dönemin bir farkı var ama. Eskiden çalışan bir çift çocuklarına bir ev, bir yazlık, iyi birikim yapmışlarsa kirada bir daire ve ufak da olsa bir miktar para bırakabiliyorlardı. Şu anda ise insanların çok büyük kısmı (%90+) sadece ayı çıkarmak için çalışıyorlar, birikim yapmayı bırak tatil yapacak hatta bazı ihtiyaçlarını olması gerektiği gibi karşılayacak durumda değiller.

Eskiye göre bu dönemin bir farkı var ama. Eskiden çalışan bir çift çocuklarına bir ev, bir yazlık, iyi birikim yapmışlarsa kirada bir daire ve ufak da olsa bir miktar para bırakabiliyorlardı. Şu anda ise insanların çok büyük kısmı %90+ sadece ayı çıkarmak için çalışıyorlar, birikim yapmayı bırak tatil yapacak hatta bazı ihtiyaçlarını olması gerektiği gibi karşılayacak durumda değiller.

Evet, ikinci paragrafta bundan bahsetmiştim aslında. :) Birikim yapmak çok zor ve birikim yapan insan da çok az, bunlar benim gözlemlerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı