Otomobillerde en gereksiz bulduğunuz şeyler?

Airbag devre dışı bırakma anahtarı. Hava yastıklarını kapatmayı gerektirecek bir durum var mı bilmiyorum ama bana çok gereksiz geliyor. Neden kapatasın ki, ölüme aktarmasız gidebilmek için mi?
Ön koltuğa bebek koltuğu koyduğunuz durumlar için o. Airbag patlayınca bebeğin boğulmasına sebep olabiliyor.

Sizin motor nedir? 1.4 TSI ise normal 4 silindir onlar. 3 silindir motorların geneli hırçın ses çıkarır.
Bizim şahsi 1.6 TDI da etrafımda çok fazla 1.0 TSI var, düzenli gördüğüm ve kullandığım 1.0 TSI falan var.

@Akif hocam emin miyiz bu sesin varlığına :D Eğer eminsek koşarak gidiyorum ben bizim tanıdığa, 1.0 TSI eTEC Octavia'ya :D

Bizim şahsi 1.6 TDI da etrafımda çok fazla 1.0 TSI var, düzenli gördüğüm ve kullandığım 1.0 TSI falan var.

@Akif hocam emin miyiz bu sesin varlığına :D Eğer eminsek koşarak gidiyorum ben bizim tanıdığa, 1.0 TSI eTEC Octavia'ya :D

Hocam 3 silindir olan motorlar böyle ses çıkarır. Bizde de 1.6 TDI Golf 7 var. Öyle pek bir ses dizel şıkırtısı dışında. Dizeller zaten devir çeviremediği için ses olmaması normal.

Bu ses için Yeni 1.5 Corolla'dan 0.9 Clio'ya kadar motorlara bakabilirsin. Hepsi 3 silindir. :D

Hoparlörleri çıkartın bakın gerçek mi diye. 😂 😎
Hocam 3 silindir olan motorlar böyle ses çıkarır. Bizde de 1.6 TDI Golf 7 var. Öyle pek bir ses dizel şıkırtısı dışında. Dizeller zaten devir çeviremediği için ses olmaması normal.

Bu ses için Yeni 1.5 Corolla'dan 0.9 Clio'ya kadar motorlara bakabilirsin. Hepsi 3 silindir. :D
Şu yasak bitsin ben halledeyim şu olayı ya :D. Elimizin altında cevher varmış da haberimiz yokmuş. Yeni hafif hibriti de dahil olmak üzere birçok araçta kullandım da hiç üst devirlerdeki bu potansiyelini kullanmamışım demek ki. Daha çok alt devirlerdeki özellikle dışarıdan belli olan ekstra titreşimler ve metalik ses 1.0 TSI ile ilgili kafamda yer etmiş. Hele imkan olsun şöyle bi' 6000 devir deneyeyim :D.

3 silindirler sarsıntılı çalışırlar hocam. 4 silindirlerde patlama aralıksız olur ama 3 silindirde boşluklar vardır. İlginç ama hoş motorlar. Sen dizel kullandığın için şu an benim Renault 9'a binsen 7 bin devir çevirsen bu bile çok tatlı gelir. :D Golf 7 elbette çok başka bir araba ama Broadway'imle de çok keyif alabiliyorum. :D

Şu videoyu izlemeni öneririm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arabanız hangisi? Üretici de manuel zevkinde etkili. Mesela Japonlar genel olarak zevkli değildir ancak kullanması daha kolaydır, debriyaj da hafif ve kısadır. Öte yandan VAG grubunda mesela bizim araçta debriyaj hem uzun hem ağır. Dur kalkta biraz yorabilir ayağın zayıfsa ancak hissiyat olarak bence çok daha iyi.
Ben biraz hissiyatçı adamım :D.

Aynen öyle VAG grubundan. Debriyajın uzun olması can sıkıyor. Bir de otomatik 3.20 kullanma fırsatım oldu, o sebeple debriyajla hasım durumdayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı