Overclock denemelerinizi anlatın

Keşke laptoplara o.c yapılsa... Sonuçta lisans sözleşmesini imzalamıyor muyuz yahu o.c yaparken EULA falan MOSFET konusunuda biliyorum zaten yapcaklarsa güzel soğutması olacak oda ayrıda.

ASUS Eee PC 4G Surf'e OC yapmıştım ben :) Sıcaklık yanlış hatırlamıyorsam maksimum 65 falan olmuştu :D
Ekran kartı DDR3, çekirdek hızı 700 MHz ben bunu 1400 yaptım dayandı sorun yapmadı, bellek hızı 800 MHz bununda 7000 MHz yaptım kasadan bir alev çıkmaya başladı sonra mangal kokusu geldi ardından şalter attı.

O kadarını hangi programla yaptınız hocam? Yanlış anlamayın ama bana pek inandırıcı gelmedi :D

Ekran kartı DDR3, çekirdek hızı 700 MHz ben bunu 1400 yaptım dayandı sorun yapmadı, bellek hızı 800 MHz bununda 7000 MHz yaptım kasadan bir alev çıkmaya başladı sonra mangal kokusu geldi ardından şalter attı.
çekirdek hızını öyle yaptıysanız nasıl yani çoktan pc yanardı
ASUS Eee PC 4G Surf'e OC yapmıştım ben :) Sıcaklık yanlış hatırlamıyorsam maksimum 65 falan olmuştu :D
bende Lenovo İdeapad Gaming 3 e ekran kartında o.c yapıyorum pek bir sorun yok :) 135 mhz Çekirdek+ Memory clock 450 ( 500 yaparsam performans düşmeye başlıyor 450 en stabili 135 mhz çekirdeğinde üstüne çıkarsam artifact olabiliyor (artifact testinde) şuan 0 artifact ) baya sağlam oldu yani 60 fps aldığım oyunda 65 e fln çıktı diyebilirim

Bende Lenovo Ideapad Gaming 3'e ekran kartında o.c yapıyorum pek bir sorun yok :) 135 MHz Çekirdek+ Memory clock 450 ( 500 yaparsam performans düşmeye başlıyor 450 en stabili 135 MHz çekirdeğinde üstüne çıkarsam artifact olabiliyor (artifact testinde) şu an 0 artifact ) bayağı sağlam oldu yani 60 FPS aldığım oyunda 65'e falan çıktı diyebilirim

Hocam ben içindeki 5W'lık işlemciye OC yapmıştım :)

Hocam ben içindeki 5W'lık işlemciye OC yapmıştım :)
wow :DD

Laptop işlemcisine niye o.c yapılmıyor sizin bir fikriniz var mı (konu dağıldı biraz ama) yani sonuçta sözleşme yapıyorsun Mosfet konusunuda biliyorum neden yani mantıklı değil bence ... hiç kimsede yapmıyorki şöyle laptopa legal o.c yapılsa dünyada ses getirir bence az da olsa.

Laptop işlemcisine niye o.c yapılmıyor sizin bir fikriniz var mı (konu dağıldı biraz ama) yani sonuçta sözleşme yapıyorsun MOSFET konusunuda biliyorum neden yani mantıklı değil bence... Hiç kimsede yapmıyor ki şöyle laptopa legal o.c yapılsa dünyada ses getirir bence az da olsa.

Hocam en baştan adaptörün vereceği güç belli, OC yapabilseniz bile illaki kısa zamanda tıkanacak.

Arkadaşlar kendi rekorumu tazeledim :) E5500 işlemciyi 2.80GHz'den 4.31GHz'e kadar çıkardım :D

Geri
Yukarı