Overclock RAM'e zarar verir mi?

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
RAM
8x2 GB Crucial RAM
Ekran kartı
MSI RX 560 4 GB (Değişecek)
Anakart
MSI B460M PRO
İşlemci
i5 10400F
Merhaba. Crucial'ın 8x2 farklı model RAM'lerini kullanıyorum. Dual olarak çalışıyorlar. Birinin modeli CT8g4DFS8213, diğerinin CB8gu2400.C8jt. MHz'leri düşük olduğu için OC yapmayı düşündüm (biri 2133 MHz biri 2400MHz). Eğer OC yaparsam herhangi bir sorun olur mu?

Sağlıklı overclock yaparsanız hiçbirşey olmaz. Overclock sonrası sıcaklıklarını ve stabilitesini test edin. Sorun yoksa sağlıklıdır.

Merhaba. Crucial'ın 8x2 farklı model RAM'lerini kullanıyorum. Dual olarak çalışıyorlar. Birinin modeli CT8g4DFS8213, diğerinin CB8gu2400.C8jt. MHz'leri düşük olduğu için OC yapmayı düşündüm (biri 2133 MHz biri 2400MHz). Eğer OC yaparsam herhangi bir sorun olur mu?
RAM lerin desteklediği overclock seviyesini ve anakartın da uygun olup olmadığını öğrenin. Çok yüksek seviyelere olmasa da tahminimce 2666 MHz de çalışabilirler. Fazlası arızaya sebep verebilir.

RAM'lerin desteklediği overclock seviyesini ve anakartın da uygun olup olmadığını öğrenin. Çok yüksek seviyelere olmasa da tahminimce 2666 MHz de çalışabilirler. Fazlası arızaya sebep verebilir.

Eğer bilginiz varsa sıkıntı yok fakat pek bilmiyorum diyorsanız bulaşmayın.

Sağlıklı overclock yaparsanız hiçbir şey olmaz. Overclock sonrası sıcaklıklarını ve stabilitesini test edin. Sorun yoksa sağlıklıdır.

Anakartın overclock bölümünden maksimum 2666 MHz'ye alabiliyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı