Overclock sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Crian

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi ilk defa denedim şuan ekrana görüntü gelmiyor. Bios menüsünde freauency-voltage ardından cpu overclocked... Tam adını hatırlamıyorum 2 değer vardı 133'ten 155 yaptım birini diğerini de 100'den 120 yaptım neden görüntü gelmiyor? Şu an farketttim mouse klavyeye hiç elektrik gelmiyor şu an ışıkları yanmıyor voltaj yetersiz olduğundan dolayımı oldu nasıl düzeltiriz?

Acil bilen birisi var mı? Dediğim gibi kasa hariç hiçbir şeye elektrik gelmedi yeniden başlattığım da overclock'tan vazgeçtim nasıl geri alabilirim böyle kaldı şuan hiçbir şey yapılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Bios'a dahi erişemiyorsan donanıma zarar vermiş olma ihtimalın var. Anakartın pilini çıkart ve 10 dakika beklettikten sonra tak. Şansın varsa Bios sıfırlanır ve sistemin sağlıklı bir şekilde çalışır. Eğer Bios'a erişebiliyorsan çıkış menüsünden Load Bios Default yap.

Eğer Bios'a dahi erişemiyorsan donanıma zarar vermiş olma ihtimalın var. Anakartın pilini çıkart ve 10 dakika beklettikten sonra tak. Şansın varsa Bios sıfırlanır ve sistemin sağlıklı bir şekilde çalışır.
Bios nasıl erişeyim kasa hariç hiçbir şey çalışmıyor klavye mouse net kablosu hiçbirinin ışığı yok sanmıyorum donanıma zarar verdiğimi anakart pili dediğiniz şey ne ayrıca?

Genelde ekran kartının etrafında olur. Bazı modellerde ekran kartı üstünü kapattığı için gözükmez. Ekran kartınızı çıkartmanız gerekebilir.
12.jpg

Teşekkürler son çare olarak deneyebilirim bios'ta f10 basıp kaydettikten sonra görüntü gitti dahada gelmedi klavye mouse vs onlarda da elektrik yok ışıkları yanmıyor. @Silinen üye senin bir bilgin var mı?

Büyük ihtimal voltaj değerlerinden oldu sorun. Düzgün veremediysen olabiliyor bu sorunlar.

Jarox'un dediği gibi, BIOS pilini çıkart ve 10 dakika beklet. Dikkatli çıkar, dikkatli tak.

Sistemin gücünü kes, bunu uygula.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok basit kardeşim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı