Oyun bağımlısıyım

Hepinize teşekkür ederim önerileriniz için. Ailemin benim bu kadar üzüldüğümün farkında olmaması sebebiyle bu karışıklığın gerçekleştiğini düşündüm. Annemle konuştum. "neden ders çalışmama rağmen gerçekten izin vermiyorsunuz." dedim. 2. dönemin başındaki gibi oyuna yönelip derslerini azaltmandan korkuyoruz dedi. Ben de dedim ki oyun oynamamı kısıtladığınız ve daha fazla çalışmazsam elimden almakla tehdit ettiniz. Sonra bahane arıyormuşum gibi davrandı ve sinirlenip ne var ne yok söyledim. Neyse işte sonrasında hallettik her şeyi. Günde 2 saat oyun 4 saat ders çalışmam şartında anlaştık. Birkaç gündür öyle yapıyorum gayet mutluyum ama ekran kartı almazlar yine de. Böyle de mutluyum sıkıntı yok. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için iyi ki varsınız. :)

Hepinize teşekkür ederim önerileriniz için. Ailemin benim bu kadar üzüldüğümün farkında olmaması sebebiyle bu karışıklığın gerçekleştiğini düşündüm. Annemle konuştum. "neden ders çalışmama rağmen gerçekten izin vermiyorsunuz." dedim. 2. dönemin başındaki gibi oyuna yönelip derslerini azaltmandan korkuyoruz dedi. Ben de dedim ki oyun oynamamı kısıtladığınız ve daha fazla çalışmazsam elimden almakla tehdit ettiniz. Sonra bahane arıyormuşum gibi davrandı ve sinirlenip ne var ne yok söyledim. Neyse işte sonrasında hallettik her şeyi. Günde 2 saat oyun 4 saat ders çalışmam şartında anlaştık. Birkaç gündür öyle yapıyorum gayet mutluyum ama ekran kartı almazlar yine de. Böyle de mutluyum sıkıntı yok. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için iyi ki varsınız. :)
Sorununu çözdüğünü mutlu oldum. En mantıklı çözüm buydu zaten. Hayatta başarılar dilerim. (◠‿・)—☆

Arkadaş su çocuğa e sporcu olmak gibi saçma bir tavsiye verme lütfen. Bir istisna olmazssa genellikle olamaz zaten. Sanki her oyun oynayan e sporcu olup paraları cukkalıyor. Adam ders çalışıyormuş, oyuna çok tutkuyla bağlanırsa ilk fırsatta dersleri salma ihtimali yüksek bana göre. Çok istediğin bir şeyi elde etmekte yanında üsengeçliği başka bir deyişle, zaten PC den istediği şeyi sebepler dairesinde aldığı için hayatta başka bir şey yapma isteği, gereği duymabilir.
İyi ki bazı değerlere sahip değilim. Hayat boş pompala coş!
Adama oynama dedin tüketirsin kendini falan demeye geldi, tamam doğru katılıyorum, ama maksimum zevk felsefesi de sonunda insanı oraya götürüyor, aynı şeyi farklı yoldan yapmaktan başka bir şey değil. Kendinizi nefes alıp veren bir organizmadan ibaret görüyorsanız, bir değerlere sahip olmamakla sevinmeniz gayet normal olmalı.

Son düzenleme:
Sen bir bağımlısın! Kendinde söylüyorsun, başka nedene gerek yok. Ailenin de suçu var, her isteğine bir şart koyup ders baskısı yapmalarının da etkisi var.

Oynadığın oyun yeni çıktı, bağımlısı olmuşsun. Ailen de seni salmamış hevesin hep kursağında kalmış, zamanla da takıntıya dönüşmüş. Kafalarının etini yiyip durduğun için onlar da takıntı yapmış. Salsalar seni gece gündüz demeden oynasan, okul notların düştüğünde, asosyallikten iyice ucubeye döndüğünde, bir müddet sonra kendine yazık ettiğini anlayacaksın. Oyunların tamamen zaman kaybı olduğunu, en yüksek ligdekilerin bile kolay kolay e-sporcu olamadığını anlayacaksın. E-spor dediğin nedir ayrıca? Hayatın boyunca yapamazsın bunu. Bir kaza geçirsen, hadi ekrana bakmaktan boyun fıtığın çıksa; al, bitti.

Bak güzelim kimse sana oynama demiyor. Oyna, oyna da dışarıda karı kızla oyna. Bilgisayar oyunları boş...

Tam 60 yaş tavsiyesi. Oyun oynamayı çocukça ve kötü zanneden bir elemansın. Bilmediğin konularda yorum yapıp insanları yanlış yönlendirme.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı