Bilgisayar oynamayı bırakmak istiyorum

Stropower68

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Bir özel okulda tam eğitim burslu okuyorum. Her gün düzenli olarak dersimi yapardım. Derslere anında oturup kalkabilirdin, kısacası ders konusunda hiçbir kaygım yoktu. Fakat bu yazın sonundan beri derslere istediğim gibi oturamıyorum, bilgisayarda çok vakit geçiriyorum, sürekli olarak beni bilgisayara bağlayacak şeyler buluyorum. Evet, beni bilgisayara bağlayan şeyler buluyorum. Mesela sırf kazanç sağlamak için CS:GO operasyon bileti aldım fakat onu kasayım diye çok daha fazla oynar oldum. Çevremdeki çoğu kişi her gün oyun oynuyor. Çevremdeki insanlar da oyunlara gömülü. Bilgisayarı günde (Online dersleri saymazsak) 4-5 saat kullanıyorum. Artı Online dersler olunca hem bedenen, hem psikolojik olarak yorgun ve suçlu hissediyorum. Ne yapmam lazım? Sabah 8'de uyanıp Online derslere giriyorum. 14'de bitiyor, gün içinde maksimum 2 saat oynuyorum. Akşam 21.30 gibi dersim bitince de gece 1-2 civarına kadar oynuyorum. Bu bilgisayar illeti hem uykumun gecikmesine neden oluyor hem de ders yapmamı engelliyor. Kendimi YouTube'a vermiştim fakat o daha da çok zaman alıyordu. Bir ara bisiklet vlogu çekmeyi düşündüm, hatta birkaç tane video yayınladım ama sonradan niye başıma icat çıkarıyorum diye düşünüp kanalımı sildim. Zordayım, yalanım yok. Ne olur taktik verin, beni gaza getirin, body'm olun, savaşa sokar gibi taktik verin ne olur? 🤣 🤣 Tavsiyelerinizi bekliyorum, öncelikle bu işi kafamda nasıl bitirebilirim onu anlamam gerek. Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Bir özel okulda tam eğitim burslu okuyorum. Her gün düzenli olarak dersimi yapardım. Derslere anında oturup kalkabilirdin, kısacası ders konusunda hiçbir kaygım yoktu. Fakat bu yazın sonundan beri derslere istediğim gibi oturamıyorum, bilgisayarda çok vakit geçiriyorum, sürekli olarak beni bilgisayara bağlayacak şeyler buluyorum. Evet, beni bilgisayara bağlayan şeyler buluyorum. Mesela sırf kazanç sağlamak için CS:GO operasyon bileti aldım fakat onu kasayım diye çok daha fazla oynar oldum. Çevremdeki çoğu kişi her gün oyun oynuyor. Çevremdeki insanlar da oyunlara gömülü. Bilgisayarı günde (Online dersleri saymazsak) 4-5 saat kullanıyorum. Artı Online dersler olunca hem bedenen, hem psikolojik olarak yorgun ve suçlu hissediyorum. Ne yapmam lazım? Sabah 8'de uyanıp Online derslere giriyorum. 14'de bitiyor, gün içinde maksimum 2 saat oynuyorum. Akşam 21.30 gibi dersim bitince de gece 1-2 civarına kadar oynuyorum. Bu bilgisayar illeti hem uykumun gecikmesine neden oluyor hem de ders yapmamı engelliyor. Kendimi YouTube'a vermiştim fakat o daha da çok zaman alıyordu. Bir ara bisiklet vlogu çekmeyi düşündüm, hatta birkaç tane video yayınladım ama sonradan niye başıma icat çıkarıyorum diye düşünüp kanalımı sildim. Zordayım, yalanım yok. Ne olur taktik verin, beni gaza getirin, body'm olun, savaşa sokar gibi taktik verin ne olur? 🤣 🤣 tavsiyelerinizi bekliyorum, öncelikle bu işi kafamda nasıl bitirebilirim onu anlamam gerek. Teşekkürler.

Hocam bağımlı olmuşsunuz PC başından kalkın gidin dışarda dolaşın. Evde ders yapmaya çalışın.

Arkadaşlar merhaba. Bir özel okulda tam eğitim burslu okuyorum. Her gün düzenli olarak dersimi yapardım. Derslere anında oturup kalkabilirdin, kısacası ders konusunda hiçbir kaygım yoktu. Fakat bu yazın sonundan beri derslere istediğim gibi oturamıyorum, bilgisayarda çok vakit geçiriyorum, sürekli olarak beni bilgisayara bağlayacak şeyler buluyorum. Evet, beni bilgisayara bağlayan şeyler buluyorum. Mesela sırf kazanç sağlamak için CS:GO operasyon bileti aldım fakat onu kasayım diye çok daha fazla oynar oldum. Çevremdeki çoğu kişi her gün oyun oynuyor. Çevremdeki insanlar da oyunlara gömülü. Bilgisayarı günde (Online dersleri saymazsak) 4-5 saat kullanıyorum. Artı Online dersler olunca hem bedenen, hem psikolojik olarak yorgun ve suçlu hissediyorum. Ne yapmam lazım? Sabah 8'de uyanıp Online derslere giriyorum. 14'de bitiyor, gün içinde maksimum 2 saat oynuyorum. Akşam 21.30 gibi dersim bitince de gece 1-2 civarına kadar oynuyorum. Bu bilgisayar illeti hem uykumun gecikmesine neden oluyor hem de ders yapmamı engelliyor. Kendimi YouTube'a vermiştim fakat o daha da çok zaman alıyordu. Bir ara bisiklet vlogu çekmeyi düşündüm, hatta birkaç tane video yayınladım ama sonradan niye başıma icat çıkarıyorum diye düşünüp kanalımı sildim. Zordayım, yalanım yok. Ne olur taktik verin, beni gaza getirin, body'm olun, savaşa sokar gibi taktik verin ne olur? 🤣 🤣 Tavsiyelerinizi bekliyorum, öncelikle bu işi kafamda nasıl bitirebilirim onu anlamam gerek. Teşekkürler.
Ekran kartını satıp veya kaldırıp GT710 alın. Kalıcı çözüm.

Şu an çok kişi bu durumda maalesef. İki saat oynayıp bir saat dışarı da gezdikten sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Kaç hesap kastınız operasyon da bu arada :) çok kişiyle tanıştım 20-30 tane hesap kasan :D

Şu an çok kişi bu durumda maalesef. İki saat oynayıp bir saat dışarı da gezdikten sonra sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Kaç hesap kastınız operasyon da bu arada :) çok kişiyle tanıştım 20-30 tane hesap kasan :D
Ben tek hesapla bu kadar oluyorum 🤣 Bileti yeni aldım, o yüzden kasıyorum. Şuan Apex Legends, Valorant, CS:GO, House Flipper, Assetto Corsa, ETS 2 oynuyorum. Her oyundan var. Bazen Discord'u filan kapatıp Steam'den herkesi engelleyip tek başıma sıkıla sıkıla oyunu bıraksam mı diye düşünüyorum.

Yeni hobiler edin onları yapmaya çalış farklı meşgalelerin olsun bilgisayardan yavaş yavaş kopmaya başlarsın. Önemli bir sınıf seviyesinde değilsen moralini de aşırı bozma bu yaşlarda eğlenmek önemli.

Geri
Yukarı